Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Blíží se XVI. ročník Masters of rock

Někdo odpočítává dny do Vánoc, jiní do letních prázdnin a rockoví & metaloví fanoušci do červencového festivalu Masters of rock. Letos nás čeká již šestnáctý ročník, který se tradičně bude konat v areálu likérky R. Jelínka ve Vizovicích a to od čtvrtka 12. do neděle 15. července. Už teď svou účast potvrdily desítky kapel. 

Když jsem byla ještě mladičká středoškolačka a pouštěla si poprockové odrhávačky a punkrockové songy, začaly z pokoje mého bratra zaznívat jiné tóny. Barvitější a sytější. Lákavější. Třeba rockové balady a překvapivé kombinace viking metalu, na které jsem se chytila jako „vosa na bonbón“.  Letos se možná i já dostanu na největší rock-metalový festival v ČR, MASTERS of ROCK. Abyste věděli jedná se o jeden z mých životních milníků, MoR totiž není jen jeden z letních festivalů. Proč?

Masters of Rock má zvučné jméno mezi metalovými a rockovými fanoušky po celém světě i mezi umělci, kteří MoR zmiňují vedle festivalů jako jsou např. Wacken nebo Graspop Metal Meeting. „Toto už jsem slyšel od řady zahraničních kapel a právě proto zahraniční umělci rádi točí svá live DVD ve Vizovicích. Vždyť hned zítra v celosvětové distribuci vychází první DVD německé kapely Powerwolf – The Metal Mass Live, které mimo jiné přinese jejich headline koncert z loňského Masters of Rock. Velmi vtipné mi pak přišlo oznámení, které vydalo Nuclear Blast o tom, že finská skupina Korpiklaani se chystá vydat své první DVD a rozhodla se ho natáčet ve městech Buenos Aires, Moskva a Vizovice :-) Fanoušci na Masters of Rock budou asi fakt skvělí! :-) Díky moc!!“ uvedl v on-line rozhovoru z 28.6.2016 Jiří Daron, ředitel agentury Pragokoncert (organizátor MoR).

MoR se poprvé konal v červnu 2003 a pomalu se rozrůstal. V roce 2016 šly do prodeje pouze vstupenky na čtyři dny (jednodenní lístky byly zrušeny) a přesto bylo vyprodáno. V loňském roce byly vstupenky dokonce vyprodány měsíc před konáním festivalu.

ohlédnutí za MoR 2017, zdroj:www.youtube.com, autor:negativ 2007

Kromě brilantního hudebního zážitku si návštěvníci můžou užít i doprovodný program, který myslí i na děti a nadšence do adrenalinových zážitků (vyzkoušet si můžete různé sporty nebo skočit bungee jumping). Připraveno bude také tetovací studio (stejně jako piercing nebo body-painting) a řada stánků se suvenýry. Tradičně největším lákadlem bývají autogramiády. A pro mě třeba i stánek rádia ROCK MAX.

Korpiklaani na MoR, zdroj:www.youtube.com, autor:Korpiklaani

Vybrat z kapel, které pro rok 2018 potvrdily svou účast, ty nejlepší a nejlákavější je poměrně osobní záležitost. Za mě to budou Korpiklaani, ARCH ENEMY a Doga pro píseň „Laně jdou“, kterou už asi měsíc nemůžu dostat z hlavy. Překvapeni? Na MoR se letos přece chystá Gene Simmons, Lordi nebo Halloween. Ostatně přehled hostů naleznete na stránkách festivalu a nepochybuju o tom, že si mezi nimi vyberete.

Nezanedbatelným příjemným prvkem je i organizační zajištění festivalu. Akce se pořádá v areálu likérky Jelínek s pevnými cestami, upraveným festivalovým areálem s WC a sprchami, wifi, širokým výběrem občerstvení, od stánků pro rychlé zahnání hladu, řady hospůdek až po čajovny. Možná je i exkurze do likérky s ochutnávkami…

zdroj úv.obrázku Facebook Pragokoncert Bohemia, a.s.

 

Korektura: K.Ch.

Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts