Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Folný se po pěti letech vrací s románem o krizi středního věku

Po kladně hodnocené sbírce povídek Buzíčci z roku 2013 se český spisovatel Jan Folný opět vrací na českou literární scénu. Ve svém novém románu nazvaném Víkend v Londýně se věnuje trojici bývalých spolužáků, dnes mužů pomalu pociťujících krizi středního věku, kteří plánují prožít vzrušující párty v anglické metropoli a oslavit tak svoje čtyřicetiny. Knihu o postupném bilancování a hledání nových možností v životě muže po čtyřicítce vydává nakladatelství Host.

„Je to román o mužích v nejlepších/nejhorších letech. O tom, jací my muži jsme. Zpupní, sebestřední, sexističtí, lační. Směšní. A taky dost zranitelní. Je to příručka, jak s muži v krizi středního věku zacházet, je to popis toho, jaké to je s nimi anebo bez nich žít,“ popisuje svůj nový literární počin na svém webu Folný, který dlouhodobě žije a pracuje v Londýně.

Tři kamarádi a bývalí spolužáci se chystají na víkendovou pařbu v Londýně, při které chtějí oslavit své čtyřicátiny. Chlast, sex, jídlo, fotbal a kecy o všem i o ničem. To všechno proto, aby zahnali společný neklid z toho, že v jejich životech nadešel čas bilancovat. Během nadcházejícího víkendu se však změní víc než jen jejich věk.

Román Víkend v Londýně je třetí autorova kniha. Mezi jeho další díla patří novela Od sebe k sobě (LePress, 2010) a především kritiky i čtenáři oceňovaná sbírka povídek Buzíčci (Host, 2013). Jan Folný vystudoval Pedagogickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni. Povoláním je učitel českého a ruského jazyka a v současné době žije a pracuje ve Velké Británii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj obrázku : http://nakladatelstvi.hostbrno.cz

 

Korektura: K.Ch.