Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Lady Bird alias růžová hlava

Lehké komediální drama Grety Gerwigové, která stojí za podobnými filmovými kousky, jako např. Do Říma s láskou či méně známým filmem Mistress America, dává nahlédnout do prostředí americké křesťanské školy, kam byla rodiči poslána hlavní postava Christine.

Christine (Saoirse Ronan) by se dala charakterizovat jako divoká dospívající dívka, která nemá v životě úplně jasno a často dělá jedno hloupé a spontánní rozhodnutí za druhým. Snaží se vyniknout (nebo na sebe upozornit) svými růžovými vlasy, díky kterým je i přes svou průměrnost nezapomenutelná a hlavně nepřehlédnutelná.

Film odhaluje citlivost dívčích srdcí, přes hádky v rodině či změnu identity. Christine totiž odmítá své jméno a nechává si říkat Lady Bird.

Příběh dospívající dívky je pojat i z náboženského hlediska, což ocení zvláště diváci, kteří rádi sledují filmy, u kterých musí trochu přemýšlet o sobě samém, a kteří mají rádi snad až „KVIFFský“ a canneský formát filmu. Tento snímek v porovnání s o tři roky starším filmem Dietricha Brüggemanna Křížová cesta je rozhodně stravitelnější pro širší řadu diváků. Není tolik křesťansky položen, není tak syrový a divák nebude šokován a deprimován u závěrečných titulků jako tomu mohlo být právě u Křížové cesty.

oficiální trailer, zdroj:www.youtube.com

Celý film je vlastně o hledání sama sebe, smyslu života, životního cíle a naděje. Pojednává také o osobních rebeliích, vzpourách a snaze dosáhnout svého jdouce přes mrtvoly. Snad by se dalo trochu hanlivěji říci, že se jedná o lépe (hlouběji) natočený teenagerovský film. Přesto je tento film něčím výjimečný, což dokazuje i fakt, že byl oceněn dvěma Zlatými glóby a pěti nominacemi na Oscary.

Pokud se tedy chcete podívat na něco ne příliš divácky náročného ze zajímavého prostředí, tento film je pro vás přímo stvořen.

Za mě:                                                                                                CSFD.cz

4/5                                                                                                       69 %

Zdroj úvodního obrázku: CinemArt

 

Korektura: K.Ch.