Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Dávka hororové nostalgie s Michalem Gravesem

V nedělní večer se ostravský klub Barrák naplnil fanoušky punk rocku, psychobilly a hlavně horror punku. Svůj jediný koncert v ČR zde odehrál Michale Graves, bývalý zpěvák slavné kapely Misfits. Gravesovy koncerty jsou známé tím, že velkou část věnuje skladbám Misfits, zejména těm, jejichž je sám autorem… a ruku na srdce, kdo by nechtěl slyšet „Scream“ nebo „Dig up Her Bones“ v originálním podání?  

Klub se otevřel okolo sedmé hodiny večerní, a to už několik fanoušků nedočkavě přešlapovalo na jeho prahu. Během krátké doby dorazili ti, kteří si nedělní podívanou nechtěli nechat ujít od samého začátku, a do deváté hodiny se připojili ostatní. Tento večer si pomyslný hudební prolog vzala na starost kabaret punková partička Baby Secondhand. Tato skupina zaujme na první pohled už svým vzezřením, a co více, zpoza té tuny make-upu se ozývá i poměrně příjemný punk rock. Ačkoli mi pánové připadají s každým svým vystoupením lepší a lepší, po chvíli začínají skladby splývat a mohou připadat, jak se říká, „na jedno brdo“. Nuda to ale určitě nebyla a rozjezd se jim povedl na jedničku.

Po Baby Secondhand se ozvaly známé zvuky kontrabasu, ohlašující příchod bouřliváků The Rocket Dogz. Nejsem příliš zarytý fanoušek českého psychobilly, nicméně kdykoli vidím koncert těchto Pražáků, i já musím chtě nechtě uznat, že jim to prostě šlape. Ani nevím, čím to je, ale atmosféra na The Rocket Dogz je vždycky parádní a fanoušky dostane do pořádného varu. Set kapela logicky věnovala nejnovějšímu albu Bad Blood, které vydala teprve nedávno, ale nezapomněla ani na některé starší věci.

The Rocket Dogz dostali příchozí do té správné nálady a po jejich show se už čekalo na jediné! Michale Graves se na pódium vplížil ve svém známém kostliveckém líčení a začalo opravdové hudební peklo. Michale sázel pecku za peckou a dav lačnil po dalším nášupu. Hlas, který se ozýval z mikrofonu, připomněl atmosféru nesmrtelných desek American Psycho a Famous Monsters, ze slavné Gravesovy éry v Misfits. Po jeho odchodu z této kapely asi už moc lidí nedoufalo, že uslyší hity Misfits v podání jejich originálního hlasu. Ale tento večer se tak stalo, a dav si to náležitě užíval. Bouřlivé tempo vypalovaček Misfits prokládaly (a vlastně i zklidňovaly) skladby ze sólové dráhy Michala Gravese. Koncert navíc okořenilo složení, se kterým tato punková ikona na evropskou tour vyrazila. Kromě tradičních kumpánů, bubeníka Tonyho Baptisty a kytaristy Lokiho, můžeme poslední dobou po boku Gravese vídávat i Argyla Goolsbyho, baskytarového čaroděje z neméně známých, i když už rozpadlých, Blitzkid.

Zdálo se, že koncert už nemůže být lepší – Gravesův hlas prostupoval celým klubem, dav hltal každé slovo a Argyle Goolsby předváděl svou show na basu. Ale pak se ke konci ozvalo „If I cut off your arms and cut off your legs would you still love me anyway?“. Ano! Začala hrát známá skladba „Helena“! A když ji hned poté vystřídala „Dig Up her Bones“, byl to naprostý hudební orgasmus.

Co dodat? Snad jen to, že slyšet pecky Misfits v Gravesově podání, je zkrátka zážitek. Michale ukázal, že punk rock má v krvi a předvedl jedinečnou energickou show. Poslechnout si navíc i sólovou tvorbu této ikony bylo více než příjemné. Za mě se zatím jednalo o nejlepší akci tohoto roku a doufám, že se tady pan Graves ještě ukáže.

Eva Peterková

Eva Peterková

Maminka mi vždycky říkávala, že Jsem velký lajdák!

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebook