bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Filmový festival Finále Plzeň 2018

„Druhá polovina dubna 2018 se v Plzni ponese ve znamení toho nejlepšího z české a slovenské kinematografie uplynulého roku. Od 19. do 24. dubna bude západočeská metropole hostit 31. ročník soutěžního filmového festivalu Finále Plzeň. Jako jediný festival v ČR reflektuje Finále kromě kinematografické a televizní tvorby i produkci internetovou.

Během 6 dnů čeká návštěvníky této přehlídky 142 snímků, z nichž bylo 51 nominováno do soutěže dramaturgickým předvýběrem. Celovečerní filmy hrané i animované, dokumenty, internetové projekty, seriály a nově i studentské filmy do 40 min., to je jen část programových sekcí, v rámci nichž bude uděleno mezinárodní odbornou porotou celkem pět statutárních cen Zlatý ledňáček.  Řada snímků bude oceněna i Cenou studentské poroty.“ Tak zní oficiální tisková zpráva Filmového festivalu Finále Plzeň.

V předpremiéře mají diváci možnost zhlédnout dokumentární snímek Saši Dlouhého Bohu žel. Tento snímek se zaměřuje na ostrý kontrast mezi realitou přistěhovalců, kteří se usadili v ČR, a odpůrců těchto přistěhovalců. Mezi další práce Saši Dlouhého neodmyslitelně patří snímek Liebe Indigo (2013) pojednávající o známé herečce Halce Jeřábek Třešňákové, který již diváci mohli vidět na ČT.

Více o filmu Bohu žel

Představí se i nový, opět velmi ponurý, film Hastrman, který pochází z dílny známého herce a režiséra Ondřeje Havelky. Tento film se velmi silně dotýká tématu lásky mezi „zvířetem“ a člověkem a pochybností společnosti.

oficiální trailer, zdroj:www.youtube.com

Nicméně festival nebude jen o filmech., 20. dubna v Anděl Music Baru se bude dále konat vystoupení Kláry Vytiskové a The Pop či  22. 4. v prostorách Autobusové haly DEPO2015 bude k vidění i poslechu Pražský filmový orchestr v doprovodu sborů Canti di Praga a Pražského filmového sboru.

Na festivalu samozřejmě nebudou chybět ani diskuze s tvůrci filmů, afterpárty nebo další doprovodné programy.

Více informací o festivalu získáte na webu www.festivalfinale.cz.

Fotografie: Oficiální propagační materiály TZ 31. ročník Filmového festivalu FINÁLE PLZEŇ

 

Korektura: K.Ch.