bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Se zvířátky od ledna do prosince

Málokdy se stává, že se dětská obrázková knížka velmi rychle vyšvihne na čelní příčky knižních žebříčků. Publikaci Rok v lese se to však díky její originalitě povedlo. V čem je tak výjimečná?

Koncept knihy je jednoduchý. Na dvanácti dvoustranách vidíme lesní scenerii zachycující zvířata a přírodu v jednotlivých měsících v roce. Na začátku publikace jsou všechna zvířata provázející knihu vyobrazena, dítě tak má hned na první stránce přehled, s kterým zvířátkem se může na každé dvoustraně potkat.

A je pak zcela na něm, kterých detailů si v knize bude všímat. Například moje dvouletá dcerka je vysazená na pavouky, takže při prohlížení knížky ráda ukazuje, co právě její osminohý kamarád dělá. A zatímco v lednu ho můžeme vidět spícího v zemi, v letních měsících vytváří pavučinu. Tady je třeba podotknout, že publikace ukazuje kromě života v lese i „průřez“ zemí, vodní plochou či svět ptactva na obloze.

Kniha však není jen pro nejmenší. I děti předškolního či školního věku mohou Rok v lese využít jako skvělý edukační materiál. Na základě vizuální paměti si tak mohou dobře zapamatovat, jak se v průběhu ročních období mění příroda či jaké cykly provázejí život zvířat. S knihou se dá pracovat na desítky různých způsobů. Je to vlastně taková škola hrou obsahující i vtipné detaily (mravenci kradoucí sušenky, myslivec s vánočním stromkem apod.).

ukázka z knihy

Ideálně zvolená je také vazba knihy. Tvrdý papír zaručuje, že si knihu užijí i ty nejmenší děti, které ještě nemají v prstech citlivost a běžnou dětskou knížku by mohly potrhat.

zdroj úvodního obrázku: http://nakladatelstvi.hostbrno.cz

 

Korektura: K.Ch.

 

 

Filip Šimeček

Filip Šimeček

Aktivista, publicista, pedagog, herec, včelař. Brainstorming mi nikdy moc nešel:)

More Posts

Follow Me:
YouTube