bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Svět knihy 2018 se zaměří na komiks, hlavní hvězdou bude Alejandro Jodorowsky

24. ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy se ponese v znamení komiksu. V rámci akce vznikne v Průmyslovém paláci celá komiksová zóna, jejíž součástí budou dva programové sály a také specializovaný obchod, jenž nabídne kompletní českou komiksovou produkci a výběr toho nejlepšího ze zahraničních komiksů.

Návštevníci festivalu budou mít příležitost setkat se se známými českými komiksovými autory: Lucií Lomovou, Pavlem Čechem, Vojtěchem Maškem, Karlem Jerie i s Jaroslavem Němečkem, autorem Čtyřlístku. Připomenou si také 170 let domácího komiksu. Své výročí oslaví i Rychlé šípy. Při příležitosti osmdesátého výročí jejich vzniku se padesát současných autorů pustilo do remaku tohohle slavného seriálu. Tenhle zajímavý projekt tak nejen připomene legendární příběhy, ale představí i aktuální tvůrce.

Dalším důležitým tématem veletrhu je Převratné 20. století, které představí komiksová zpracování vzpomínek pamětníků v rámci projektu Paměť národa. Bude představena kniha Totální nasazení, která vypráví příběhy žen z pracovních táborů, manga, erotika v komiksu i nejzajímavější projekty současného domácího komiksu – příběhy hrdinů z heydrichiády, bratrů Mašínů či zpracování nedávné kuřimské kauzy.

logo Svet knihy 2018, zdroj: www.svetknihy.cz

Ze zahraničí dorazí silná delegace německy mluvících autorů v čele s Reinhardem Kleistem, Francouzka Catel Muller či Finka Kati Närhi. Hlavní hvězdou však bude chilsko-francouzský filmový a komiksový tvůrce Alejandro Jodorowsky. Toho čeští čtenáři znají díky jeho komiksům Borgia nebo Bílý Láma.

Letošní svět knihy bude probíhat od 10. do 13.května na Výstavišti Praha. Jednodenní vstupné vás vyjde na 120 korun, snížené na 60 korun. V neděli 13.května dáte za vstup pouze 60 korun bez nároku na další slevy. Je zde i možnost zakoupení permanentky na čtyri dny za 250 korun.

Zdroj obrázku: pixabay.com

Jana Mišúnová

Jana Mišúnová

"Nikdy nejsi moc starý na to, abys mohl začít znovu snít nebo se vydat za dalším cílem." C.S. Lewis

More Posts