bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Historická bitva a jiné hradní speciality

Pokud patříte mezi milovníky historického šermu nebo časté návštěvníky hradů, bude vám patrně známa doména sermiri.cz, na kterou jsem při hledání kulturních tipů zavítala i já. Právě díky ní se podíváme na plánované historické bitvy a další události, které můžete spojit s víkendovým výletem.

Nejprve mě překvapil už samotný počet zaregistrovaných skupin, které zde přidávají svůj program. Jedná se o 400 členů, přičemž doména uvádí, že funguje již šest let. Na stránkách kromě kalendáře s termíny historických vystoupení najdete také články s pozvánkami na různé tématické kulturní akce na hradech a zámcích či důležitá upozornění o změnách provozu daných objektů (např. uzavření z důvodu filmového natáčení).

Najít zde můžete také kurzy šermu nebo středověkého tance a nebo přednáškové bloky (ty se konají především na podzim, ať už mluvíme o Táborkých setkáních na Housově mlýně 14.-16.9.2018 nebo Festivalu historických bojovníků 9.-11.11.2018). Ostatně ani samotné akce se netýkají pouze šermu, ale také vystoupení sokolníků, kejklířů, divadelních představení, koncertů, bohoslužeb, jarmarků, městských či hradních slavností a oživených prohlídek. Více informací naleznete zde.

Co nás čeká například tuto sobotu 12.5.2018?

Cvikovské hřmění – Desátý ročník bitvy v duchu třicetileté války, celý víkend

Férová snídaně na zámku Náměšť nad Oslavou – podpora fair trade, jóga

Jarní budíček s Mildou Dubulíkem a férová snídaně – Třeboň

Sokolnické dny na troskách – po celý víkend výklad o sokolnictví, ukázky

Klášterní život aneb Monastýrování – speciální soubor prohlídek v Plzeňském kraji

Poslední král – historická bitva v Kolíně na připomínku Jiřího z Poděbrad

Roštejnský hodokvas – kejklíři, rytíři a veselice na Vysočině

 

úvodní obrázek:http://www.sermiri.cz/

Korektura: K.Ch.

Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts