bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Olivier Herran: Miluji všechny druhy umění

Olivier Herran je nejen světově proslulý dabér, který propůjčil svůj nezaměnitelný hlas luxusní italské značce Versace pro parfém „Eros Pour femme“, ale i francouzsko-španělský zpěvák, hudební skladatel, spisovatel a herec. Stojí za hudebním projektem OLI ALCHEMY, který vezme své posluchače do světa fantazie. Olivier své písně představí 8. 6. 2018 v pražském Paláci Akropolis. Která města se mu líbí a co ho inspiruje? Nejen to prozradil v našem rozhovoru.

Jak odstartoval tvuj hudební projekt Oli Alchemy?

Oli Alchemy jsem založil před deseti lety v Londýně, ale s členy kapely Vukem Dimitrijevicem a Danielem Susperreguyem jsem se potkal v Praze. Vše odstartovala má vášeň pro hudbu, která ve mně byla od detství, ale, jak říkám, skutečný Oli Alchemy vznikl před deseti lety v Londýně.

Nedávno jsi odstartoval turné Dreams? Kde všude jsi již hrál a kde se ti nejvíc líbilo?

Hodně jsem hrál ve Španělsku, Argentině a Jižní Americe a líbila se mi všechna místa, které jsem navštívil. Nejraději mám Londýn, Buenos Aires, Madrid, Barcelonu a Sevillu ve Španělsku a Bordeaux a Paříž ve Francii.

Tvá hudba je velmi magická a originální. Kde hledáš inspiraci?

Jak už napovídá název Oli alchemy, inspiruje mě alchymie. Kromě ní mě hodně inspirují i knihy Paula Coelha a moje láska k přírodě. Rád se například koukám na hvězdy. Vždy jsem měl rád magii, esoteriku a mystiku, miluji hrady, kostely a všechnu krásu kolem nás.

Nejsi jenom hudebník a zpěvák, ale i herec a spisovatel. Který druh umění máš nejraději?

Miluji všechny druhy umění. Zpěv, psaní písní, práci s hlasem…Užil jsem si psaní své knihy, která teď vyšla ve Francii. Rád píšu, obdivuji sochy i architekturu…Zkrátka miluji všechny druhy umění!

Jaké jsou tvé plány do budoucna?

Propagace alba Dreams, propagace mé knihy ve Francii a hraní na koncertech.

Co nejzábavnějšího si zatím na turné zažil?

Všechno na turné je zábavné. Užívám si, když hraji lidem svou hudbu, když se mé písně líbí a když se lidi ztotožňují s jejich poselstvím a když i díky němu následují své sny.

Tvé texty jsou o snech, o jejich následování a o magických momentech, ve kterých se sny plní. Jaké jsou tvé sny?

Můj sen je dělat lidi šťastnými. Mám rád, když za mnou někdo přijde a řekne: díky tobě znovu následuji své sny. Když předám dál nějakou myšlenku. Můj song Quiero sonar (Chci snít) je o návratu ke svým snům a inspiruje nejen k tomu, ale i ke zkoušení nových věcí. Štěstí je sen a na lidech se mi moc líbí, když dělají to, co milují.

Již brzy představíš svou hudbu i v Praze. Chceš něco vzkázat svým českým fanouškům?

Chci poděkovat za krásné přivítání. Lidé byli úžasní a přijali mě s otevřenou náručí. Bylo taky moc hezké slyšet v Praze španělskou hudbu. Vy milujete Španělsko a Španělsko miluje Prahu. Praha je magické a nádherné město a já se moc těším na koncert.

 

Korektura: K.Ch.
úvodní obrázek:www.olialchemy.com
Jana Mišúnová

Jana Mišúnová

"Nikdy nejsi moc starý na to, abys mohl začít znovu snít nebo se vydat za dalším cílem." C.S. Lewis

More Posts