bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Assassin’s creed: Vzpoura – Společný zájem

Charlotta De La Cruzová je pořád součástí assassinského řádu. Z nezkušené rekrutky se stala nebezpečnou asasínkou, která je odhodlána udělat všechno, co bude potřeba. Po nevydařené akci v Hongkongu je zmatená. Jak je možné, že místo, na kterém se mělo nacházet jen několik templářských strážců, bylo tak dobře chráněno? 

Netuší, že i templáři mají své otázky. Kdo zabil v Hongkongu jejich strážce a asasíny, kteří tam zaútočili? Mistr templář Otso Berg začíná tušit nejednotu uvnitř Řádu. Proto převezme identitu Černého kříže, tajemného templářského agenta s úkolem dohlížet na morálku členů Řádu, a rozhodne se, že templářům vrátí stabilitu. Netuší ale, že tentokrát mají asasíni a templáři společného nepřítele, který má moc oba Řády zničit.

Další osudy asasínky Charlotty vytvořili Alex Paknadel, komiksový scenárista z Lancashiru, který spolupracoval s řadou vydavatelů včetne Titan Comics, a londýnský komiksový scenárista Dan Watters, jehož prvotina, grafický román LIMBO, vyšel v roce 2016. Novou sestavu pracující na komiksech o asasínech doplňují kanadský ilustrátor Jose Holder a brazilský komiksový výtvarník Marco Lesko.

Změna tvůrců se projevila i na konečném výsledku, ale zatímco ilustrace se výrazně zlepšily, příběh je bohužel trochu chaotický. Je v něm hodně akce, ale taky nových míst, postav a skutečností, a to vše dostává jen málo prostoru, takže výsledek je velmi zmatený. Je ale příjemnou změnou, že se tvůrci nesoustředí jen na Charlotte a asasíny, ale prostřednictvím Otsa Berga nás zavedou i dovnitř templářského Řádu. Předtím, než začnete číst Vzpouru, je dobré připomenout si předešlé trilogie, abyste si připomněli všechno, co se dosud v Charlottině příběhu odehrálo. Pak budete při čtení Vzpoury jakž takž v obraze a budete se moct naplno soustředit na všechno nové informace, které se dozvíte při čtení čtvrtého pokračování asasínskeho komiksu.

Nové postavy výrazně zamotají příběh a přinesou několik zábavných, nebo fascinujících momentů, které si při čtení užijete a na konci na vás čeká jedno obrovské překvapení, které změní nejen všechno, čemu věřili hlavní hrdinové, ale i všechno, co jste si mysleli vy. Do děje začne zasahovat legendami opředená První civilizace, a asasíni zjistí, že bez templářů novou hrozbu odvrátit nedokážou. Přimějí se dvě znepřátelené frakce ke spolupráci? To se dozvíme v pokračování, které vyjde na podzim.

Zdroj obrázku: crew.cz

 

Korektura: K.Ch.

Jana Mišúnová

Jana Mišúnová

"Nikdy nejsi moc starý na to, abys mohl začít znovu snít nebo se vydat za dalším cílem." C.S. Lewis

More Posts