bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Denis Pierre Filippi – Snění

Coraline Doucetová přijíždí na panství spravované poněkud excentrickým malým lordem, který zapomněl být dítětem a téměř všechen svůj čas tráví ve své laboratoři, aby tu dělala guvernantku. Velký dům je plný úžasných vynálezů, ostatní sloužící jsou milí a přátelští a malý lord ze všeho nejraději vymýšlí nové stroje. Coraline se její nový život líbí. Tedy, až na ty zvláštní sny.

Ty sny jsou stejně reálné jako skutečnost. Ale to přeci není možné! Nebo ano? Všechno nasvědčuje tomu, že žije dva opravdové životy – jeden ve dne a druhý v noci když usne. Nic není takové, jak se zdá a zmatená Coraline  ví jen jedno – co nejdřív musí zjistit, co se to vlastně na panství děje a proč.

Denis Pierre Filippi je francouzský tvůrce komiksů. Jeho díla jsou ve Francii velmi oblíbená a Snění je první knihou, která se dočkala překladu do češtiny. Coralinin příběh nakreslil Terry Dodson, americký ilustrátor, který se proslavil prací na komiksech Harley Quinn, Wonder Woman, X-men nebo Wolverine.

Jeho nádherné ilustrace skvěle vystihují viktoriáské období, takže už jen kvůli nim je čtení Snění mimořádným zážitkem. Samotný příběh je ale také zajímavý. Když Coraline nastoupí do své nové práce, nezdá se, že by se na panství dělo něco mimořádného – tedy kromě existence velkého množství úchvatných vynálezů, které Coraline fascinují.

S prvním snem se ale tajemná atmosféra příběhu začíná stupňovat a přicházejí první otázky, kterých je s každým dalším snem víc a víc. Coraline tuší, co tyto sny vyvolává a po dramatickém zážitku ve vesnici nedaleko panství se rozhodne vzít věci do vlastních rukou. Ano, odhalí překvapivé skutečnosti, ale společně s nimi přicházejí další otázky, na které čtenář ale nedostane odpověď. Jak a proč skončily dívky uvěznéné ve snu? A odkud se vzalo ono záhadné prokletí, které Coraline prolomila? Pokud ale nejste příliš velcí detailisté a raději se necháte unášet příběhem, čtení Snění s magickou viktoriánskou atmosférou si určitě vychutnáte.

Zdroj obrázku: crew.cz

 

Korektura: K.Ch.

Jana Mišúnová

Jana Mišúnová

"Nikdy nejsi moc starý na to, abys mohl začít znovu snít nebo se vydat za dalším cílem." C.S. Lewis

More Posts