Další kapely pro Rock for People představeny

Přímo z nahrávacího studia, kde pracují na desce (která by se mohla stát, stejně jako jejich debut Whatever People Say I Am, That’s What I’m Not nerychleji se prodávající deskou na Britských ostrovech) si do Hradce odskočí britská energitská kapela Arctic Monkeys . Proti nim nastoupí taneční skupina Underworld, rovněž původem z Velké Británie. Indie scénu budou ve festivalovou neděli bránit písničkáři z Brightonu – The Kooks.

Na vlastní žádost se festivalu zůčastní z Leedsu kapela, která tu zahrála už loni: Hadouken!. „Nejúžasnější, nejnepředstavitelnější a nejnezničitelnější novou kapelu na světě,“ tak ji označili v britském hudebním časopise NME.

„Rozhodně jsme se nechtěli prvoplánově soustředit na kapely z Velké Británie. Prostě jsme hledali pro naše návštěvníky to nejlepší. Každá z uvedených kapel reprezentuje jinou tvář kvalitní současné produkce a to, že jde o ostrovní formace, je vedlejší okolnost. Hovořit proto o nadvládě britských ´kytarovek´ v letošním line-upu Rock for People by bylo zřejmě zjednodušující,“ komentuje výběr dramaturg festivalu Petr Fořt.

S těmito světovými hvězdami se na festivalu letos představí kolem 130 kapel. Někteří z českých interpretů připravují i originálně pojatý program. „Překvapení slibuje koncert Vypsané Fixy i Anety Langerové,“ slibují organizátoři. Ze známých českých kapel se nezůčastní snad jen Kryštof, Kabát a Tři sestry.

Těšit se můžeme na pět pódií včetně velkého stanu, který pojme 4000 lidí.

Rate this post

Více z LaCultury...

Jeden z autorů projektu LaCultura.cz, který stojí spíše v pozadí, snaží se pro Vás najít nové funkce a "fičurky" a stará se o to, aby stránky fungovaly, jak mají.