Chemie, krev a kanibaLOVE se sešli v Lucerna music baru

Lety mimo (zdroj: SonyBMG)

Večírek odstartovala projekce klipu skupiny Lety mimo „Pouhá chemie“. Následoval „Dva a půlměsíc“, Neoficiální klip od Prohrála v kartách, jenž vznikl sestřihem materiálu natočeným pro pořad Zkušebny internetové BednaTV. O pořadí samotných kapel si měli rozhodnout sami fanoušci, ale nakonec vše dopadlo jinak. Mezi kapelami se začalo hrát přímo na podiu karetní hra prší. Za Prohrála v kartách nastoupil Posel a hORÁČEK, za Lety mimo Masťa a Cvanc. Kdo vyhraje, hraje jako druhý.

Prohrála v kartách; zdroj: www.prohrala.cz
Prohrála v kartách; zdroj: www.prohrala.cz

Prohrála v kartách zůstali věrni svému jménu a v kartách prohráli – těžko říct, zda úmyslně nebo náhodou. Začali písničkou novou, Čertův posel, následovala KanibaLOVE s prvními a stálými hosty celého koncertu – dvěma pěveckými členy skupiny Obří broskev Olinkou a Cannym. Pokračoval Baseballovej hurvínek (hORÁČKEM mimochodem ohlášený jako Salsa), tradiční odrhovačka PVK II, pak zas věc nová, co v koncertní podobě zní lépe než na albu – Na pokračování.

Následovala písnička, u jejíhož jména jsem se pozastavila. Před koncertem totiž přišel Ruda Rigo Z Medvěd 009, že svůj saxofonový part do jedné skladby na nové desce Prohrály nahrál UŽ před půl rokem a již si nepamatuje, kterým tónem začíná. Naštěstí jsem, jako správný fanoušek, Žlutou pumpu (tak ji měla kapela napsanou ve svém koncertním playlistu – oficiálně se však jmenuje Kde se dneska srdce vylejvá) měla ve svém přehrávači u sebe, a tak si mohl písničku alespoň poslechnout a ta se obešla bez sebemenších kiksů nejen ze strany Rudy. Následovaly Kousky s tebou a Jedem dál, při níž šla tradičně Filipova kytara do prvních řad.

Křtu alba se ujala Kristýna, barmanka ze Žluté pumpy, což je bar, kam kluci chodí a kde natočili i dva ze svých předchozích videoklipů (Čáry z nebe a PVKXXII). Desku krví pokřtil pravý Kanibal, kterého skupina zjevně vytáhla od večeře neb měl ještě ruku své poslední oběti. Kousl barmanku do ruky, byla prolita krev a tou bylo 2CD KanibaLOVE pokřtěno.

Dva a půlměsíc, Za vodou, Budem řvát a Prohrála už chtěli končit. Ovšem fanoušci je jen tak nepustili, neboť chtěli slyšet Ráchel. První přídavek, písničku Milada, Filip věnoval své matce, druhý přídavek, tolik vyvolávaná Ráchel, byla zahrána ve spojení s Lety mimo.

Lety mimo (zdroj: SonyBMG)
Lety mimo (zdroj: SonyBMG)

A aby byla odmlka co nejmenší, po několika minutách Lety mimo začali hrát. Zahráli staré známé písničky jako SkaSka, Monoskop ale samozřejmě i písně z aktuální desky Pouhá chemie. O křest se této skupině postarali Matěj Homola z Wohnout, Iva Früligová a objev minulého roku, Niceland. Písnička Elektra potom proběhla za hostování Filipa hORÁČKA A Matouše z Prohrála v kartách.

Celkově bych celý večer hodnotila kladně. Jak Prohrála v kartách, tak Lety mimo zahráli to nejlepší, co ve svém repertoáru mají. Nálada v klubu byla dobrá, bylo vidět i několik VIP hostů – ať už kluky ze skupiny Rybičky 48, Honzu Štrupa z Medvěd 009 nebo později Michala Hrůzu. Já jen doufám, že skupiny se svými novými alby sklidí takový úspěch, jaký si zaslouží, že Prohrála v kartách našli dobrou nahrávací společnost a že jim fanoušci stále zůstanou věrni.

Více z LaCultury...

Vznikla jsem z ničeho... nebudu se pokoušet narvat sem dvacet let života. Někdy smutných, jindy veselých.. Jsem jaká jsem. Kdysi dávno jsem se vzhlídla ve světě festivalů a koncertů a tam jsem taky nejspokojenější. Hudba mě provází celým mým životem. S ní jsem se narodila.. s ní i umřu.. a mám jednu velkou závislost... Levellers... a teď vlastně moji dceru Jasmínu

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*