Rock For People 2009 – praktické informace

DOPRAVA

Autem – Festivalový areál se nachází na letišti Věkoše, které leží na severním okraji města. Z městského okruhu se do areálu dostanete z křižovatky u obchodního domu OBI. Data pro GPS: 50° 15′ 11.99″N, 15° 50′ 42.99″E

Autobusem – Všechny aktuální autobusové spoje do Hradce Králové můžete zjistit na www.idos.cz. Speciální linka bude vypravena z Prahy – Černého mostu přímo do areálu festivalu.

Vlakem – Vlakové nádraží se nachází hned vedle autobusového. Aktuální spoje můžete najít na www.cdrail.cz

Z nádraží do Festivalparku – tuto dopravu bude zajišťovat viditělně označená kyvadlová doprava. Spoje budou posíleny při příjezdu vlaků a zejména po koncích nočních vystoupení. Přesný jizdní řád bude zveřejněný před začátkem festivalu.

MHD – Do Festivalparku bude možné se dostat i linkovými autobusy Dopravního podniku města Hradce Králové. Doporučujeme zejména autobusy č. 15 a č. 25 s výstupem na zastávce Letiště.

AREÁL

Mapu areálu najdete na webu www.rockforpeople.cz , stejně tak bude i v tištěném průvodci, který dostane každý u vstupní brány.

BANKOMAT

V areálu bude instalován bankomat České spořitelny. Lokace bude označena v tištěném průvodci. Bankomaty ostatních bank jsou k nalezení v Hradci Králové.

BEZPEČNOST

O bezpečný chod se budou starat pracovníci bezpečnostní agentury, kteří budou jednotně oblečeni. V případě problému není problém kontaktovat pořadatele. Mezi pravomoci bezpečnostní agentury patří: “kontrola vstupenek a identifikačních náramků při vstupu do areálu festivalu i při pohybu uvnitř areálu po celou dobu konání festivalu vč. namátkových kontrol; osobní prohlídka při vstupu do areálu (kontrola zákazu vnášení nebezpečných a nepovolených předmětů); vyvedení osoby z areálu festivalu (osoba bez platné vstupenky či nepoškozeného identifikačního náramku, agresivní osoba, neautorizovaní prodejci a prodejci porušující smlouvu o prodeji, dealeři jakýchkoliv drog apod.); zamezení vstupu do prostor nevyhrazených veřejnosti, pomoc handicapovaným návštěvníkům při vstupu do vyhrazených zón, ochrana návštěvníků, účinkujících a festivalového zařízení.”

DĚTI

Vzít ratolesti na festival není žádnou překážkou. Svoji scénu bude mít na RFP i Kašpárek v rohlíku. Pro děti budou připraveny koncerty, nealko bar, megapostel, doprovodné atrakce, …

FOTOGRAFIE A VIDEO

Do areálu je zakázáno vnášet profesionální fotoaparáty, kamery a audionahrávací zařízení. Posouzení, co už je profesionální technika, zavisí výhradně na bezpečnostní agentuře. Ta je oprávněna v případě problému nevpustit osoby do areálu. Povoleny jsou kompaktní a digitální fotoaparáty.

HYGIENA

U stanového městečka budou k dispozici velkokapacitní sprchy s teplou vodou.  O močové měchýře se postará 150 mobilních záchodů doplněných o mobilní pisoáry. Jako již tradičně budou k dispozici i placené komfortní záchody. V případě tropického počasí budou připraveny kropící vozy.

IDENTIFIKAČNÍ NÁRAMKY

Po předložení vstupenky obdrží návštěvník identifikační náramek na ruku. Ten jej opravňuje pro vstup do areálu s tím, že areál může kdykoli opustit a zase se vrátit. Náramek je nepřenosný a v případě poškození i neplatný. Při každém vstupu do areálu je návštěvník povinen prokázat se náramkem pracovníkům bezpečnostní agentury. V případě neplatného náramků či nemožnosti prokázat se náramkem je v pravomoci bezpečnostní agentury vyvést návštěvníka z areálu. Obyvatelé stanového městečka také obdrží identifikační náramek. Důvodem je snížení počtu nevýžádaných osob ve stanovém městečku.

INFORMAČNÍ STÁNEK

Součástí Festivalparku bude i infostánek, kam se můžou návštěvníci obracet s dotazy k aktuálnímu programu, odjezdem autobusů apod. Součástí stánku budou i ztráty a nálezy.

INTERNET

V areálu bude velkokapacitní stan, kde bude možné využít vysokorychlostní internet. Vedení RFP také jedná s hlavním sponozorem (T-Mobile) o wi-fi pokrytí celého areálu.

MĚNA

Základní platební jednotkou bude samozřejmě česká koruna. Vzhledem k vysokému počtu zahraničních návštěvníků však bude možné v některých prodejních místech platit i eurem.

OBČERSTVENÍ

Festivalpark nabídne, jako každý rok, celou paletu stánků s občerstvením. K dostání bude i vegetariánská strava. Zajištěna bude pitná voda (v samostatném stánku) v ceně 20,- za 1,5l. U výčepů bude k dostání Gambrinus a Plzeňský Prazdroj. S vlastními nápoji a jídlem nebude povolen vstup do areálu!

PARKOVÁNÍ

Pro návštěvníky bude k dispozici velkokapacitní parkoviště. Za věci uložené v autě však nebudou pořadatelé ručit. Kvůli zvyšenému počtu lidí bude doprava omezena, je tedy dobré přijet včas.

Ceny za parkování (po celou dobu festivalu):

Osobní auto do 3,5 t – 150,-
Dodávka nad 3,5 t – 500,-
Autobus – 2000,-

PRVNÍ POMOC

Po celou dobu festivalu bude v areálu stan první pomoci se zdravotnickým personálem. Umístění bude vyznačeno na mapce areálu. Pracovníci první pomoci se budou pohybovat i přímo v terénu mezi návštěvníky.

PSI A DOMÁCÍ ZVÍŘATA

Z důvodu bezpečnosti návštěvníků a i samotných zvířat nebude dovolen vstup psů a  jiných zvířat do areálu festivalu.

UBYTOVÁNÍ

Přímo v areálu Festivalparku bude stanové městečko, které je hlídané ochrankou a monitorováno kamerami. Vstup bude povolen pouze osobám s identifikační páskou. Cena za pobyt je 50,- na celou dobu festivalu.

Náročnější návštěvníci mohou využít služeb hotelů a ubytoven v Hradci Králové a okolí. Některé hotely nabízí pro návštěvníky festivalu dokonce slevy.

ÚSCHOVNA

U stanového městečka bude k dispozici úschovna pro všechny cenné věci. Stejně tak by se měla nacházet u samotného vstupu do Festivalparku.

ZTRÁTY A NÁLEZY

V případě závažných ztrát (doklady apod.) pořadatelé doporučují hlásit informace přímo jim, následně bude pátrání vyhlášeno přímo před koncerty z pódia. Ostatní ztráty se budou řešit v infostánku.

Více z LaCultury...

 • Tizian i Warhol se na vás těší v Olomouci!28. Listopad, 2012 Tizian i Warhol se na vás těší v Olomouci! Výstava s názvem „Od Tiziana po Warhola“ je k vidění v Muzeu umění v Olomouci. Toto muzeum slaví šedesáté výročí od svého založení, a tak si pro nás připravilo nejpozoruhodnější umělecká […]
 • Letní baletní škola, festival a soutěž v jednom – Ave Bohemia25. Únor, 2012 Letní baletní škola, festival a soutěž v jednom – Ave Bohemia Agentura Ave Production v koprodukci s Russian Academy of Ballet, pořádá mezinárodní baletní seminář pro děti a mládež spojený se soutěžní přehlídkou a tvorbou celovečerního představení. […]
 • Spaste svoje duše! 30. Září, 2014 Spaste svoje duše! Na hradě Houska se do 30.října usadili všichni čerti. Satanáši, pekelníci a jiní ďáblové ovládli bývalou kočárovnu a za drobný penízek (ehm,tedy českou nejcennější minci) můžete jim […]
 • V opojení kofeinu26. Květen, 2013 V opojení kofeinu Je neděle a to znamená jedinou věc - další dílko z našeho šuplíku! Tentokrát se nám představí Lucie Kravěcová se svou básní "V opojení kofeinu"
 • Punkem nepoznamenaná Nouvelle Vague12. Září, 2009 Punkem nepoznamenaná Nouvelle Vague Přesto, že se tahle příjemná francouzská kapela proslavila coververzemi punkových a postpunkových skladeb, většina zpěvaček je v originále ani neslyšela. A o to právě šlo.
 • Gotika se rozezní Ostravou, aneb říjen s magickou “Třináctkou”27. Září, 2017 Gotika se rozezní Ostravou, aneb říjen s magickou “Třináctkou” Ostravští černooděnci se mohou těšit na gothic rockovou legendu, kterou na podzim přivítají, již tradičně, v porubském klubu Garage. Kapela XIII. Století je totiž opět na svém turné!
 • I ty se můžeš stát hrdinou či vrahem14. Květen, 2016 I ty se můžeš stát hrdinou či vrahem Zlí lidé se zlými rodí, ne? To přeci slýcháváme z každého rohu, že cosi se jim přesmyknulo v myšlení, stalo se patologickým. Proto byli schopni tak nevýslovné krutosti a konali zvěrstva […]
 • Navracející se druh ženy: čarodějka domácí16. Květen, 2015 Navracející se druh ženy: čarodějka domácí Každý máme nějakou tu zálibu. Někdo je nadšený sportovec, jiný má doma vytříbenou hudební kolekci a existují také záliby vnímané genderovým pohledem – jako třeba vyšívání nebo nově se […]
 • Edvard Munch und das Unheimliche3. Prosinec, 2009 Edvard Munch und das Unheimliche Vídeňské Leopold Museum tento podzim představilo rozsáhlou výstavu z mnoha různých zdrojů (Oslo, Paříž, Curich, Turín...) na téma vpravdě podzimní: úzkost, cizost, neznámé a zvláštní (jak […]
 • Smyslnost hudby roztančená v kapkách Vltavy a paprscích světel5. Červenec, 2013 Smyslnost hudby roztančená v kapkách Vltavy a paprscích světel Do nočního ticha zazní první tóny hudby. Okamžik nato protnou sametově černou tmu první paprsky pestrobarevných světel, které se v divokém tanci proplétají s kapkami vody. Publikum […]
 • Pevnost VIII/2019: k létu patří Kotleta13. Srpen, 2019 Pevnost VIII/2019: k létu patří Kotleta Další číslo Pevnosti - průvodce fantastickými světy je na pultech. Tak se pojďme podívat, co v srpnové nadílce najdeme.  Film & seriál Bojíte se rádi? Pevnost pokračuje v letním […]
 • Z Plzně se hlásí o slovo metaloví AVIDITY FOR…24. Červenec, 2013 Z Plzně se hlásí o slovo metaloví AVIDITY FOR… Jestliže máte rádi poctivý metal s českými texty, měli byste si vyhledat plzeňskou kapelu AVIDITY FOR.... Ačkoliv je na scéně teprve pět let, o žádné nováčky se v žádném případě nejedná. […]

Absolvent žurnalistiky na Fakultě sociálních studií MU a ekonomie na Ekonomicko-správní fakultě MU. V projektu LaCultura.cz by měl být na pozici šéfredaktora, zkušenosti nabíral šéfredaktorováním mutace časopisu Prvákoviny, občasným přispíváním na web Idnes.cz, psaním na již neexistující vlastní blog, vytvářením PR článků. Web LaCultura.cz vede a provozuje pro zábavu a zájem o kulturu s lidmi, kteří tyto zájmy sdílí také. Zajímá se o kulturu, ženy, pivo, Portugalsko a Web "2.0".

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*