Benátky tak trochu jinak

Festival „Benátská noc“ se poprvé konal v roce 1993 na plovárně, od té doby se jeho lokace mírně pozměnila. V současné době se rozkládá podél řeky Jizery, jelikož na koupaliště by se již více než stovka účinkujících společně s návštěvníky nevešla. V roce 1999 se stal festival spolupořadatelem soutěže amatérských kapel Jim Beam Rock, přičemž v roce 2000 měl na starosti i jeho celostátní finále.

Přání pořadatelů, aby se „nejkrásnějšího festivalu v Čechách zúčastnila například Metallica nebo R.E.M.“ se letos bohužel nevyplní. Nemalým lákadlem však může být pro své fanoušky například Finka Tarja Turunen, či po čtyř letech z mrtvých vstanuvší Guano Apes.

V pátek a sobotu nabízí festival svým příznivcům čtyři pódia a taneční stan, v neděli už „jen“ dva stage. První kapely to rozjíždí ve velice příjemnou hodinu, tedy kolem poledne, což potěší spavce i ty, kteří jdou v pátek ještě na ranní směnu. Nikomu nic neujde. Pro nedočkavce je již podruhé připraven dokonce tak zvaný „Warm up day“, což je čtvrtek 23. července, kdy návštěvníky od osmé večer „zahřeje“ například Bikini-punk&rock´n´roll nebo Luboš Odháněl W.I.X Hitmakers-rock. Přesný program však bude ještě upřesněn.

Hlavní náplň je pak už trošku jiné kafe. V pátek se vsází na Tarju, jíž budou na zeleném stage v téže době konkurovat asi dvacet minut J.A.R.. Ještě předtím se moc hezky prostřídají české festiválkové klasiky v kompletním složení, čili Vypsaná fixa, Čechomor, Wohnout a Divokej Bill. Až po tom všem dopaříte i na bývalou frontmanku z Nightwish, dorazí vás ještě angláni ze ztracaného ráje, čili Paradise lost. Kdo si na tohle nezablbne, může si třeba nostalgicky zavzpomínat na staré zlaté ale tvrdé časy na Wigwam stage, kde to navečer rozjede Metalinda, Citron a Visací zámek. Jo a taky nezapomeňte na Törr – v půl sedmé „na čtyřce“.

Sobota začne ve dvanáct, největším magnetem je tentokrát Guano Apes, tenhle hlavní chod ovšem přijde na řadu až večer. Předtím si ukojíte hlad všude možně obrovskou směsicí asi úplně všeho, co ještě v pátek k poslechu a k vidění nebylo – Vilda Čok, 100°C, Anna K&band, Kamil Střihavka&Leaders, Gaia Mesiah, Lety mimo, Aneta Langerová a třeba ještě Chinaski. Po německém reinkarnovaném Guanu přichází ještě Midge Ure nebo Kurtizány z 25. avenue.

Kdo v neděli ráno nezabalí, neprohloupí. Bude mít možnost shlédnout výkon Ali Amiriho, Janka Ledeckého, Sunshine, Skyline, věčně mladou Mňágu & Žďorp, Support Lesbiens, No Name a tak dále.

Pokud vás tato pestrá nabídka oslovila až nyní, mám pro vás lehce špatnou zprávu. Máte šanci si pořídit pouze ty nedražší vstupenky, předprodej už vám utekl. Můžete však ještě získat slevu na vstupném až 10%, pokud při koupi předložíte vlakovou jízdenku od ČD v hodnotě alespoň 200 korun nebo jste držitelem In – karty. Což ale vůbec není špatné.

Takže všem přeji moc dobrou noc! Dlouhou a Benátskou!!!

Kompletní seznam všech prodejních míst naleznete ZDE.

Více o festivalu na:

<www.benatskanoc.cz>

Co: 17. ročník festivalu Benátská noc – Kde: Obec Malá Skála –  Kdy: 24. – 26. 7. 2009

Rate this post

Více z LaCultury...