Česká klasika s maďarskou hvězdou – Trnkobraní 2009

Letošní ročník se koná na sklonku léta, poslední prázdninový víkend (28.8. – 30.8.) se areál likérky nedaleko města Vizovice opět zaplní fanoušky převážně české muziky. O zábavu se budou starat především tři stage, kde Starobrno stage můžeme označit za hlavní. První festivalový den bude hlavní festivalový tahák jedinečné spojení kapel Divokej Bill a Čechomor, tohoto spojení se fanoušci dočkají jen na šesti speciálních koncertech v rámci festovalů České hrady a právě Vizovického Trnkobraní. Z loňského vystoupení těchto dvou kapel na festivale Rock For People vznikl dokonce videoklip – Ve dvou se to táhne líp. Po nich budou následovat ostřílení slovenští harcovníci Horkýže Slíže. Páteční noc na hlavní stage zakončí zlínští Street 69. Na vedlejších pódiích budou k vidění například Už jsme doma, Tomáš Klus či DJ Michael Burian.

Sobotu odstartuje již v deset hodin ráno kapela Koberec Band, hlavní taháky však přijdou na řadu až večer. Vše načnou Buty se svým jukeboxem, následovat budou Kryštof, kteří toto léto na festivalech vystupují jen zcela vyjímečně. Dvě hodiny před půlnocí mohou diváci zakřičet: „Jó ejt, Omega!“ Hlavním headlinerem letošního festivalu jsou totiž maďarští rockoví veteráni. Snad i proto jsou stránky festivalu v české a maďarské mutaci. O závěrečný koncert se o půlnoci postarají Kosovci. Po celý den také budou v provozu obě vedlější pódia a na nich David Kraus a kapela nebo Gangalabasta.

Oficiální pozvánka od Bolka Polívky!

Nedělní program je zkrácený jen do 17:30, kdy začne poslední koncert Mig 21.  Jinak se přes den můžeme těšit na Fleret a jejich vzácného hosta –  Jarmilu Šulákovou, která sice nedávno oslavila osmdesát let, ale pořád má elán na vystupování. Další program zajistí soutěž v pojídaní švetskových knedlíku, koncert Katarýny Knechtové anebo show baviče Zdeňka Izera.

Web Trnkobraní slibuje divákům i bohatý doprovodný program, navštívit můžete Vizovický jarmark tradičních řemesel, Vizovické pstruhobraní či Jelínkův vizovický košt. O zábavu bude postaráno i v samotném centru města. Mezi jednotlivými body doprovodného programu se mohou návštěvníci přepravovat trnkovláčkem.

Trnky, netrnky, poslední prázdninový víkend na Vizovickém Trnkobraní slibuje slušnou porci zábavy. Vstupenky lze zakoupit v předprodeji za 570,- na všechny festivalové dny nebo za 250,- na jeden den. Podrobné informace najdete na webu festivalu.

Rate this post

Více z LaCultury...

Absolvent žurnalistiky na Fakultě sociálních studií MU a ekonomie na Ekonomicko-správní fakultě MU. V projektu LaCultura.cz by měl být na pozici šéfredaktora, zkušenosti nabíral šéfredaktorováním mutace časopisu Prvákoviny, občasným přispíváním na web Idnes.cz, psaním na již neexistující vlastní blog, vytvářením PR článků. Web LaCultura.cz vede a provozuje pro zábavu a zájem o kulturu s lidmi, kteří tyto zájmy sdílí také. Zajímá se o kulturu, ženy, pivo, Portugalsko a Web "2.0".