Připravené menu letošního Sázavafestu

Pro nedočkavce připravili pořadatelé Warm-up day, načínající celý festival již ve středu 29. července v centru městečka Kácov na zámecké scéně. Dobrovolné vstupné z tohoto dne bude použito na opravu kácovského chátrajícího zámku. Od dvou tady bude probíhat hudební program, ve kterém se dočkáme i jedné z šesti finálových kapel v boji na O2 Sázavafest Battle. Stage Kácovské léto pak bude pokračovat až do soboty a vystoupí na něm i osobitá zpěvačka Lenka Dusilová s hudební formací Eternal Seekers, což je hudba, která neosloví davy, ale svou originalitou si určitě získá další posluchače.

Die Happy, zdroj: www.sazavafest.cz
Die Happy, zdroj: www.sazavafest.cz

Ve čtvrtek se otevře areál Malá Strana a začne nabitý program. Na dvou stagech se objeví skáčkoví Prague Ska Conspiracy, punkoví Visací zámek či Skyline s novou zpěvačkou Markou Rybin, která nedávno opustila Gaia Mesiah. Americkou ska formaci New York Ska – Jazz Ensemble hostí první stage Big Music Tent, ale i akustická Balbínka nabídne výborné hudebníky, např. českého písničkáře Xindla X, který dokazuje ve svých písních, že autorský talent rozhodně má.

Páteční den rozezní zvučná jména již na čtyřech stagech. Na hlavním stage to bude chameleón Richard Melville Hall s přezdívkou inspirovanou Moby Dickem, tedy americký muzikant Moby, francouzští Speed Caravan nebo angličtí Freak Power, kteří si zahrají s domácími Monkey Business. A právě hudebníci z Monkey Business, Roman Holý a Matěj Ruppert, si zahrají nejen v „Mankáčích“ a J.A.R., ale ukáží se i v hip-hopové Orikouli či se Slávek Janda – Best of. Na vedlejší HP Pavilon Stage čeká diváky klasika, která nezklame v podobě zpěváka Dana Bárty a Illustratosphere, Sunshine s novým albem nebo Wohnoutů. Na další stage se ukáží hip-hoperská seskupení PSH, Indy a Wich, Vladimir 518 s Hugo Toxxxem nebo už zmíněná Orikoule. V Balbínce vystoupí Honza Homola z Wohnoutů se svým akustickým albem HOMOLA TOBOLA a dalším českým písničkářem Xavierem Baumaxou se naplní Balbínka jistě po okraj.

Inscenace Kudykam, zdroj: www.sazavafest.cz
Inscenace Kudykam, zdroj: www.sazavafest.cz

Sobotní den naplní česká i zahraniční špička. Pohodu si návštěvníci užijí při poslechu Mňágy a Žďorp, třeba s vychlazenou sangrií v ruce, zapaří si při hudbě Sto zvířat, Gaia Mesiah, Chinaski nebo Support Lesbiens. Jako německá invaze se začala označovat trojice kapel Green Grog Feet, Xandria a Die Happy s Martou Jandovou, posledně jmenovaní se ukáží i jako interpreti písní skotského zpěváka Jimmyho Somervilla, který bude mít jak na Sázavě, tak v České republice naprostou premiéru.

Jako další kulturní vyžití čeká na diváky inscenace Kudykam autora Michala Horáčka. Ondřej Brzobohatý bude na celý divadelně písňový projekt dohlížet. Uvidíme, s čím nás autorsky vyzrálý Horáček překvapí. A autorsky vyzrálý je jistě i Michal Viewegh, který na Sázavě představí svou další knihu Povídky o lásce. Jeho autorské čtení doprovodí baskytarista Pavel Jakub Ryba, jenž se může pyšnit svými úspěchy nejen u nás, ale i v zámoří, a samostatné vystoupení si odbude v Balbínce.

Takzvaná Salla Terenna Tent neboli Plenér v areálu dotváří multikulturní atmosféru festivalu. Chystají se na ní nejen divadelní i loutkové představení – pohádky, komedie a pantomimy, ale také dynamické výstupy taneční, bubenické i ohnivé. Vystoupení Na stojáka taky určitě nezklame. Toto kabaretní komické představení proslavilo třeba blbou blondýnu Ivu Pazderkovou, takže se každopádně u těchto komických výstupů pobavíte.

Kompletní line-up je ke stažení na stránkách zde!

Rate this post

Více z LaCultury...