DinoPark už i v Ostravě

Dinopark Ostrava, autor: Daniel Šácha
Dinopark Ostrava, autor: Daniel Šácha

To, že se v Moravskoslezském kraji usadily prehistorické „potvory“ je sice pravda, v severomoravské metropoli by jste je však hledali marně. Nově otevřený DinoPark se totiž nachází v lokalitě Ostrava-Doubrava, mezi městy Orlová a Karviná. I z tohoto důvodu není na škodu, dobře si před odjezdem prostudovat mapu, zvláště, nejste-li místní. Na reklamní poutače a značky totiž cestou nenarazíte.

„Ostravský“ DinoPark je další z řady unikátních atrakcí, která vám umožní alespoň na chvíli zavítat do dávné minulosti. Již od prvního otevření, které se uskutečnilo 10. 7. 2009, bylo jasně vidět, že je u nás o tento typ atrakcí velký zájem.

Na ploše o rozloze bezmála 20 ha, vás čeká na sedm desítek modelů starodávných ještěrů, všech tvarů a velikostí. Z bohaté nabídky stojí jistě za zmínku expozice nazvaná DinoExpedition, kde můžete vidět skupinu dravců útočících na malé letadlo, poničená lávka s prolétávajícími Pteranodony anebo také dvojice putujících Stegosaurů v přilehlém lesíku.

Dinopark Ostrava, autor: Daniel Šácha
Dinopark Ostrava, autor: Daniel Šácha

Pro mladší návštěvníky je již tradičně připraveno malé paleontologické hřiště, vyprahlí a hladovějící pak jistě uvítají příznačně nazvané stánky DinoCafé a DinoGril. Posledním bodem z výčtu vedlejších aktivit je 3D Kino, které láká návštěvníky na zbrusu nový snímek o mladém Apatosaurovi, který přinesl oproti minulým sezónám velmi povedený příběh v novém vizuálním kabátku, který sice nenadchne, ale ani neurazí.

Pokud hledáte vhodné místo pro rodinný výlet a máte rádi dinosaury, je tato prehistorická „Zoo“ skvělou volbou. Otevřeno je od dubna do října a to mezi 9 – 19 hod. Podrobnější informace, nejen o Ostravském DinoParku, naleznete na oficiálních stránkách atrakce.

Rate this post

Více z LaCultury...

Potulný pisálek a nadšený japanofil. A nejlépe obojí dohromady.