Konec listopadu bude patřit francouzské filmové tvorbě

V rámci letošního ročníku se můžete těšit jak na filmové hity, které již zaznamenaly svůj úspěch v českých kinech (např. Coco Chanel, Veřejný nepřítel č. 1), tak i na úplné novinky, které na svoji premiéru teprve čekají (Prorok, Galimatyáš a další). Nudit se nebudou ani děti (Mikulášovy patálie, Panika v městečku) a na své si přijdou také milovníci dokumentu (La Vida Loca) i vážnějšího žánru (Na chvíli svobodní).

Mé vlastní osobní doporučení se týká jednoho celého festivalového večera zaměřeného na krátkometrážní filmy, které si vydobývají své vlastní postavení mezi celovečerními snímky. Tříhodinové nepřetržité pásmo krátkých filmů slibuje divákům bohatý výběr z žánrů, známých režisérů i doposud neznámých tvůrců.

Nechte se tedy zlákat jedinečnou nadílkou filmů „po francouzsku“ a vychutnejte si některý z příjemných večerů, které letošní ročník již zaběhnutého festivalu nabízí!

Bližší informace o letošním programu v každém z pořádajících měst najdete na www.festivalff.cz

Rate this post

Více z LaCultury...

Studentka Masarykovy univerzity, oboru Evropská hospodářská, správní a kulturní studia, která by ráda procestovala celý svět. Píše ráda o všem, co se děje kolem, zajímá se o kulturní dění, politiku, jazyky a ve volném čase o sport - zejména běh a snowboarding. Její "srdeční" zemí je Francie a "cestovatelským snem" Kapské město.