Kytara napříč žánry

„Neméně zajímavá je ale i Vicky Genfan, která v roce 2008 jako první žena obdržela prestižní cenu Guitar Superstar,“ dodává k druhé hvězdě festivalu.  Obě kytaristky připravily společný projekt, který kombinuje elektrickou a akustickou hudbu. Podle slov pořadatelů půjde o jeden z prvních koncertů tohoto hvězdného kytarového dua v rámci festivalu. Vystoupení bude třešničkou na dortu za celým festivalem a uskuteční se 28. listopadu v pražském Paláci Akropolis.

Vicki Genfan a Jennifer Batten, zdroj: www.kytaranapriczanry.cz
Vicki Genfan a Jennifer Batten, zdroj: www.kytaranapriczanry.cz

Celkově festival Kytara napříč žánry uvede 17 koncertů domácích i zahraničních kytarových mistrů. Žánrově se diváci mohou těšit na blues, jazz, ragtime, folk či rock. K vidění budou rozmanité techniky hry jak na akustické tak na elektrické nástroje.

Festival zahájí 18. října Mississippi blues česko-slovenské dvojice Ľuboš Beňa & Matěj Ptaszek v pražském Dejvickém divadle, 20. října vystoupí také v Řevnicích. Oba se svým stylem vracejí k tradiční formě černošské hudby 20. a 30. let minulého století.

Historii festivalu hodnotí Stanislav Borek velice kladně: „Festival Kytara napříč žánry vznikl před jedenácti lety především z důvodu absence kytarového festivalu v Praze, ve městě, ze kterého vzešlo za posledních 30 let několik koncertních kytaristů, o kterých se dá bez nadsázky říci, že dnes patří do světové špičky.“ Potvrzuje to například Jiří Jirmal, nestor české akustické kytary, uznávaný skladatel, pedagog a autor populární kytarové školy. Jirmal vystoupí 19. října v Benešově společně s Denisou Schneebaumovou a následující den, 20. října, v koncertní síni Atrium na Žižkově společně s Pražským kytarovým kvartetem.

Vstupenky na pražské koncerty se dají zakoupit v sítích Ticketpro, Ticketportal a Ticketstream. Podrobné informace o programu a celém festivalu najdete zde: Kytara napříč žánry.

Více z LaCultury...

Absolvent žurnalistiky na Fakultě sociálních studií MU a ekonomie na Ekonomicko-správní fakultě MU. V projektu LaCultura.cz by měl být na pozici šéfredaktora, zkušenosti nabíral šéfredaktorováním mutace časopisu Prvákoviny, občasným přispíváním na web Idnes.cz, psaním na již neexistující vlastní blog, vytvářením PR článků. Web LaCultura.cz vede a provozuje pro zábavu a zájem o kulturu s lidmi, kteří tyto zájmy sdílí také. Zajímá se o kulturu, ženy, pivo, Portugalsko a Web "2.0".