Podzimní dávka energie, UDG!

Vypisovat složitě proces vzniku a postupných časových proměn vztahujících se k této šestičlenné partičce hudebníků by bezpochyby zaplnilo několik tučně vypadajících odstavců. Osobně však dávám přednost stručnému textu, který o sobě kapela vytvořila sama na svých oficiálních stránkách.

„Jsme docela obyčejní kluci, kteří jsou někdy smutní, ale většinou veselí, protože jste tu vy, lidi, kteří chodí na koncerty té naší povedené partičky. A pak nás to všechny dohromady baví.“

Bubeník Tomáš Staněk, zdroj: www.udg.cz
Bubeník Tomáš Staněk, zdroj: www.udg.cz

Ze skromného popisku srší ryzí pohoda a radost z hudby. Jste-li stejného názoru a rádi si poslechnete dobrou, energickou muziku, jedna z podzimních zastávek probíhajícího turné pro vás jistě bude jasnou volbou.

Třetí a prozatím poslední CD ověnčené názvem Autoportrét přináší nejednu chytlavou skladbu nesoucí se v klasickém UDG duchu. Za zmínku nepochybně stojí svižná a nebál bych se říct přímo úžasná Laura, poetický laděné Stínohry anebo Kdy zas blíž, která se již nějakou dobu prohání nejen v rádiích, ale také coby klip v televizních hitparádách.

Nevyplývá-li to z celkového textu, podotknu jen závěrem a krátce, že nemohu souhlasit s mnohými kritickými hlasy, jež vyčítají zejména textový úpadek. Autoportrét se bezpochyby povedl a jeho čtrnáct melodických pecek zpříjemnilo parné letní měsíce mnoha hudebním nadšencům. Patříte-li mezi ně, vyrazte kluky podpořit na turné!

Autoportrét Tour 2009

16.10. Kolín / U Vodvárků
22.10. Ostrava / Boomerang
23.10. Přerov / Apollo 13
24.10. Krnov / Kofola
30.10. Jindřichův Hradec / KC Jitka
31.10. Hradec Králové / U Cikána
7.11. Písek / Divadlo pod Čarou
10.11. Praha / Retro Music Hall
16.11. Volyně / KD
20.11. Mariánské Lázně / Na Rampě
21.11. Kožlany u Plzně / Fantasy land
25.11. Olomouc / U-klub
27.11. Třebíč / B-klub
28.11. Herálec / KD
3.12. Brno / Fléda
4.12. Šumperk / KD
5.12. Děčín / Škuner
9.12. Plzeň / Šeříkovka
11.12. Ústí nad Labem / Národní dům
18.12. Třeboň / KKC Roháč

Rate this post

Více z LaCultury...

Potulný pisálek a nadšený japanofil. A nejlépe obojí dohromady.