Mlsání s Divokým Billem

Divokej Bill ve Stounu, autor: Nela Chamradová

Aktuální téma je Slavík. Čím si myslíte, že jste si zasloužili získané ocenění?

Vašek: Letos jsme si to snad ani nezasloužili, moc jsme si nedali práci ani s oblečením, protože jsme vůbec nečekali, že bychom mohli Slavíka dostat. Trošku jsme se škodolibě smáli, protože Kryštof měl o 56 hlasů méně a my jim ho vyfoukli. Příští rok, jak doufáme, snad budou ještě větší šance zabodovat, když jsme nedávno vydali desku. Zlatého Slavíka máme jednoho a druhý by se šiknul.

Na předávání padla zmínka o Kabátech a jejich velkém koncertě. Plánujete něco podobného?

Kabáti to měli vše perfektně nastartované a zvládnuté, což je super, ale u nás je to bohužel organizačně neuskutečnitelné. Jsou zaslouženě nejznámější kapela a vnášejí tady u nás principy velkých skupin. Plánujeme to takhle udělat v budoucnosti. Když jsme dodělávali desku ve studiu Sono, tak jsme jim říkali, ať nám to nějak oťuknou, že začas budou předávat žezlo. (smích)

Divokej Bill, autor: Nela Chamradová
Divokej Bill, autor: Nela Chamrádová

Přejděme k desce, kterou jste nedávno vydali. Proč zrovna název Mlsná, popřípadě čí to byl nápad?

Když nás honí mlsná tak člověk chytá roupy. Chtěli jsme, aby měla český a raubířský název a to Mlsná splňuje. V první písničce z desky, Půl pátý ráno, se zpívá o mlsné a tak jsme pro desku použili tento název.

Na stránkách (www.divokejbill.cz) jste také vyhlásili anketu o nejlepší/nejoblíbenější píseň. Prozatím vede Batalion, která z nich je však nejbližší vám?

Marek: Mě je hrozně blízká písnička Pták. Fakt se mi líbí. Už když jsme měli smíchaných asi pět věcí, mezi nimi byl právě i Pták, tak jsem to pořád poslouchal v autě, projízděl jsem ji pořád dokola. Takže Pták je taková srdeční, no a po něm asi Batalion.

Vašek: Já bych jen přidal takovou vsuvku. Během dneška, je čtvrtýho, bychom se měli dovědět jak to vypadá s našim novým klipem právě k Batalionu, jehož premiéra by se měla uskutečnit 14.12 v Inboxu na Očku.

Když už jsme u těch písní. Jakto, že se na CD neobjevila dříve avizovaná „letní“ hitovka, kterou jste nazpívali společně s Čechomorem (Ve dvou se to táhne líp – pozn. red.)?

Adam: Původně to tam mělo být, ale nakonec jsme se rozhodli, že to tam nedáme, protože naše ,,pecky“ hrajou úplně jinak a mají jiný zvuk. Zamýšlíme s tím ale něco jiného.

Roman Procházka, autor: Nela Chamradová
Roman Procházka, autor: Nela Chamrádová

Kdo vlastně vymýšlel ilustraci na přední stranu obalu CD Mlsná?

Vašek: Před dvěma lety jsme byli na turné po Anglii s Levellers jako předskokani. Basista Jeremy Cunningham, který se stará o všechnu grafiku Levellers nám nakreslil obrázek, na kterém zobrazil, podle sebe, jak vypadá Divokej Bill. Nás to dojalo, protože je to bezvadné dílo a dodneška ho máme pověšené ve zkušebně. Když se pak dělala deska a vybírali jsme ze sta variant, zjistili jsme, že jsou všechny úplně špatné a že máme právě tenhle ten obrázek. Zhruba před měsícem hráli Levellers v Berouně a my v tu dobu ve Zlíně a tak jsme si dali spicha na půl cesty v Jihlavě a ukázali jsme jim to. Jeremy byl nadšený, takže jsme byli rádi.

Zmiňované turné s Levellers, nová deska, to jsou všechno věci, spojené s dosavadním působením na hudební scéně. Přeci jen hrajete už nějaký ten rok pohromadě. Všímáte si například změn ve složení publika?

Martin: Naši fanoušci stárnou s námi. (smích) Ti co už zestárli, tak vodí svoje děti. (smích) Je to široká škála od nejmenších až po nejstarší a jsme moc rádi, že jsme dokázali oslovit tak širokou skupinu lidí. Osobně jsem se seznámil a bavil s jedním starším manželským párem z Německa, které baví poslouchat Divokého Billa, Čechomor a jezdí na naše koncerty. Byli na koncertech v Německu, ale jezdí taky hodně do Čech.

… spektrum fanoušků je tedy opravdu obsáhlé.

Vašek: Největší a zároveň nejmladší fanynkou je sedmiletá Anetka, která dokáže zazpívat všechny naše písničky a po každém koncertě nám donese obrázek. To je taková naše speciální fanynka, no a jinak normálně.

Dostáváte kromě těchto obrázků i nějaké jiné, například kuriozní dárky, něco netradičního?

Naposledy nám přinesla nějaká holka věnec z buřtů, který vážil asi pět kilo a byly na něm napíchané vajgly od cigaret. Mělo to asi být umělecké dílo. (smích)

… umění má mnoho podob.

To ano, ale nejsme Lunetic, takže žádné jiné šílenosti se nekonají. I když sem tam nějaká ta podprsenka nebo kalhotky přiletí.

Divokej Bill ve Stounu, autor: Nela Chamradová
Divokej Bill ve Stounu, autor: Nela Chamrádová

To máme dívky, v kapele jste ale samí chlapi. Neuvažovali jste někdy o tom, že by jste k sobě přibrali ženu?

Že bychom vzali do kapely ženskou o tom nikdo nikdy z nás neuvažoval. (vážný výraz) Nikdy. To by nedělalo dobrotu. (smích) Párkrát s námi hostovala Aneta Langerová nebo Janička Španělová, ale jak říká John Lennon ,,to není ono“. (smích)

… takže spolu vycházíte dobře.

Máme se všichni rádi. (smích) Za těch 12 let jsme si našli nějakou cestu k tomu, aby to takhle fungovalo.

Znamená to, že spolu budete trávit i svátky? Co plánujete například na Silvestra?

Adam: Na Silvestra hrajeme v České televizi v Noci s Andělem.

Vašek: … a pak se každý rozjedeme po svém domů. Neuvidíme se asi dva, tři měsíce. Od března se vydáváme na společné velké turné. Samostatné koncerty, letní parkety a sokolovny. Pojedou s náma i nějaký předkapely, například Mandrage, Šatlava, Mathers angels a Mědved 009, se kterýma máme stejnou zkušebnu. Mimo to zahrajeme taky na dvou festivalech, Rock for People a Ovalskej Bigbít. Bude toho hodně, uvidíme se půl roku v kuse. Na fesťáky se těšíme, protože v létě se hraje lépe, ale zaplaťpánbůh, že se střídají festivaly s kluby.

Při posledních skladbách zpívali úplně všichni společně s Divokým Billem.  Atmosféra vyšplhala do takových výšin, že fanoušci málem kapelu nepustili ani z pódia a několikrát si ji doslova vyřvali zpět. I mě po tomto bouřlivém koncertu začala opravdu honit mlsná a tak jsem se šla řádně osvěžit k baru.

Divokej Bill Vám všem přeje Veselé Vánoce a já se k nim připojuji a klukům přeji pořád tak dobrou náladu, pohodu a energii na příští rok.

Rozhovor vznikl ve spolupráci s Danielem Šáchou a tímto mu děkuji.


Více z LaCultury...

 • Divokej Bill a jeho Mlsná29. listopadu, 2009 Divokej Bill a jeho Mlsná Už tři roky uběhly od vydání jejich poslední desky. Zběsilé hraní a mezitím krátké úseky na tvoření nového materiálu. Tak by se dala krátce popsat cesta k novému CD, zda splnilo velká […]
 • Divokej Bill a jejich pekelník20. března, 2014 Divokej Bill a jejich pekelník Psal se duben 2006. Chodil jsem tehdy do sedmé třídy základní školy, když jsem poctil svou návštěvou kapelu Divokej Bill, která koncertovala v Havířově. Byl to můj první větší koncert v […]
 • Divokej Bill vydává „bestofku“22. března, 2011 Divokej Bill vydává „bestofku“ Kapela Divokej Bill vydala před pár dny očekávanou kompilaci největších hitů. Výběrové album Unisono (Best of 2000 -2010) záhy doplnil také videoklip právě ke stejnojmenné písni.
 • Proč Švihadlo? … protože mám zelenou kytaru7. května, 2010 Proč Švihadlo? … protože mám zelenou kytaru V pátek 9.4.2010 se ve frýdeckém klubu Stoun objevila a vystoupila skupina Švihadlo. Kapela působí na hudební scéně letos již 27 let. Ve Stounu vystupovali již podruhé a to po pěti letech. […]
 • Jak zní Tsunami naživo?30. srpna, 2017 Jak zní Tsunami naživo? Nedávno jsem zde recenzoval aktuální desku kapely Divokej Bill s názvem Tsunami. Čím dál více se do ní zaposlouchávám, nicméně některé skladby mi pořád nejdou moc pod kůži. Na závěr […]
 • Tsunami se u Divokého Billa tentokrát konalo jen částečně26. července, 2017 Tsunami se u Divokého Billa tentokrát konalo jen částečně Kapela Divokej Bill si na konto připsala již 13. album. Pokud však budeme počítat pouze studiová alba, jedná se o album číslo 7. Mezitím vyšly 4 koncertní záznamy a 2 best of kompilace. […]
 • Hudební festival Hrady CZ se po Veveří představí na Hradci nad Moravicí12. srpna, 2014 Hudební festival Hrady CZ se po Veveří představí na Hradci nad Moravicí Hudební festival Hrady CZ pokračuje v pátek a sobotu 15. a 16. srpna svou letní tour na Moravě další zastávkou na Hradci na Moravicí u Opavy. Festival v rámci svého desetiletého výročí […]
 • Hudební festival Hrady CZ pokračuje po Rožmberku nad Vltavou své turné na Moravě, první zastávkou je Veveří7. srpna, 2014 Hudební festival Hrady CZ pokračuje po Rožmberku nad Vltavou své turné na Moravě, první zastávkou je Veveří Hudební festival Hrady CZ pokračuje po zastávkách na českých památkách svou letní tour na Moravě. První zastávkou šňůry Moravské hrady.CZ je v pátek a sobotu 8. a 9. srpna Veveří u Brna. […]
 • Ohlédnutí za letošními Slavnostmi Pivovaru očima malé děvčice7. července, 2014 Ohlédnutí za letošními Slavnostmi Pivovaru očima malé děvčice Je to už měsíc, co proběhl čtrnáctý ročník Slavností Pivovaru Ostravar. Ne náhodou tento článek píši po takové době. Prvotní emoce opadly, zůstaly jen ty opravdu důležité vzpomínky a […]
 • Máš rád pivo a dobrou muziku? Jdi na Slavnosti Pivovaru Ostravar!27. května, 2014 Máš rád pivo a dobrou muziku? Jdi na Slavnosti Pivovaru Ostravar! Každý správný Ostravák, ale i jinoši a děvčice mimoostravské, kteří navíc mají rádi zlatavý mok, jistě ví, co se koná v sobotu 7. června v Ostravě. Případně ráda napovím: proběhne již […]
 • Line up Rock for People se zaplňuje5. května, 2014 Line up Rock for People se zaplňuje Zhruba dva měsíce před startem jednoho z nejslavnějších tuzemských festivalů se již pomalu rýsují konkrétní obrysy. K již ohlášeným zahraničním interpretům přibývají stále další a růžky už […]
 • Iggy Pop a jeho „poskoci“ rozběsnili frýdecko-místeckou halu1. července, 2013 Iggy Pop a jeho „poskoci“ rozběsnili frýdecko-místeckou halu Patrně mnoho let nezažilo toto řekou Ostravicí rozdělené a často unikátní sportovní halou symbolizované město tak výborný koncert. A dovolil bych si bohužel i predikovat, že ani jen tak […]

6 komentářů

 1. Co se klipu týče, mám celkem rozporuplné pocity. Bude to ale spíš tím, že jsem si v hlavě vytvořil jeho možnou variantu hned od prvních chvil poslechu a ta se s touto verzí příliš neshoduje. To ale neznamená, že by to byl klip špatný, naopak =)

Komentáře jsou uzavřeny.