30 Seconds To Mars se po třech letech vrací do Prahy

Večer 18.3. si zablokujte pro tento koncert. V pražské Incheba Aréně to od 19.30 rozbalí tahle rocková kapelka z Kalifornie.

Co takhle založit skupinu, brácho

V roce 1998 založili 30 Seconds To Mars bratři Jared (zpěv a kytara) a Shannon (bubny) Leto. V té době určitě netušili, že to opravdu někam dotáhnou. Takových rodinných „skupin“ jsou tisíce. Musím ale podotknout, že to možná ani nebyl úplně původní plán, být slavní. Jared byl už v té době celkem zavedeným hercem a i Shannon už za sebou minimálně jednu roli měl. Na druhou stranu, kdo by nechtěl být ještě slavnější, známý po celém světě?

Thirty Seconds to Mars, zdroj: www.thirtysecondstomars.com
Thirty Seconds to Mars, zdroj: www.thirtysecondstomars.com

Nicméně za nějakou dobu přibrali do klubu Matta Wachtera (basa), později Tomo Milicevice (kytara). Ten vystřídal dosavadní kytaristy Solona Bixlera a Kevina Drakea. Taková sestava pak vydržela až do  roku 2007, kdy Wachter nečekaně odešel (během turné s kapelou The Used, které  předskakovali) .

Pod křídla je nejprve vzala nahrávací společnost Virgin Records, nakonec však skončili u EMI.

První desku s názvem 30 Seconds To Mars vydali v roce 2002. Toto album mělo celkem dobré předpoklady pro úspěch. Produkoval ho Bob Erzin, který má na triku mj. i takové legendy jako jsou Pink Floyd nebo KISS. Kritikové na jejich debut sice pěli chválu, ale i přesto se ho prodalo asi „jenom“  100 000 kusů.

Konečně po nás šílí!

Opravdovým průlomem bylo až druhé album A Beautiful Lie z roku 2005. To pro změnu produkoval Josh Abraham, který pracoval např. s Velvet nebo Linkin Park.  Kvůli dokonalému zvuku neváhali procestovat 4 kontinety, kde v celkem 5 zemích deska vznikala. Toto putování  zároveň hrálo do karet Jaredovi, který tak nemusel přerušit kariéru herce. Po tom, co do světa v roce 2006 vypustili singl  The Kill, už nebylo pochyb o tom, že jsou už ale vážně slavní, úspěšní a že z nich po celém světě  šílí zejména děvčata. Co si budeme povídat, měřítko „šílících děvčat“ bylo vždycky důležité.

Celosvětově  prodali 30 Seconds To Mars více než 3,5 milionu alb, z čehož je víc než milion právě A Beautiful Lie.

Více než 100 milionkrát se fanoušci koukali na jejich videa na serveru YouTube. Jejich videoklipy mimochodem většinou režíruje Jared Leto. Také nejsou vůbec obyčejné. Například k singlu A Beutiful Lie se video natáčelo 200 mil severně od Polárního kruhu v Grónsku. Protože to opravdu nebylo úplně normální natáčení, potřebovali na to celkem 192 pojištění. Jejich další klip, ke kousku From Yesterday, byl zase první americké hudební video, které se natáčelo v Čínské lidové republice.

Thirty Seconds to Mars, zdroj: www.thirtysecondstomars.com
Thirty Seconds to Mars, zdroj: www.thirtysecondstomars.com

Kapela také vyhrála hromadu hudebních cen. Za zmínku stojí zejména MTV Video Music Award, třikrát získali ocenění v MTV EMA, také MTV Latin, Asia and Australia Awards a další a další…a další…

Od té doby, co vydali A Beutiful Lie odehráli po celém světě téměř 500 koncertů, včetně těch festivalových.

V prosinci 2009 vydali zatím jejich poslední album This Is War, se kterým právě teď znovu objíždějí svět. Z turné je zatím zveřejněna jen jeho evropská část. Po Dublinu, Londýně, Paříži, Berlíně, Hamburku, Helsinkách a spoustě dalších měst se s INTO THE WILD tour zastaví i v Praze. Oficiálně sice 30 Seconds To Mars fungují jako trio, ale na koncertech s nimi místo Wachtera vystupuje Tim Kelleher, takže k žádnému hudebnímu násilí na písničkách nedojde.

Znovu tedy říkám, 18.3.2010 se v 19.30 vydejte do pražské Incheba Arény. Ať vám něco úžasného neuteče. Navíc avizují i speciálního hosta, kterého zatím úspěšně tají.

Lístky jsou k sehnání v sítích Ticketpro a Ticketportal za 645 korun.

Více z LaCultury...

Miluju hudbu. Zpívám. Miluju film. Na ty jen koukám. Tak jest:)