Avatar potopil Titanic

Avatar, zdroj: Bontonfilm

Po více než dvanácti letech opouští Titanic Jamese Camerona neotřesitelnou pozici komerčně nejúspěšnějšího snímku kinematografie. Na první pozici ho střídá loňské sci-fi Avatar režiséra…ano, Jamese Camerona!

Úspěch Avatara předvídal snad každý, ale v době, kdy kina pravidelně hlásí úpadky návštěvnosti i tržeb a pirátské stahování se stává denní rutinou, téměř nikdo nepředpokládal, že by mohl překonat monstrózní celosvětový výdělek Titanicu.

Avatar se tak může radovat nejen z přízně většiny diváků, kritiků i Zlatých Glóbů, ale i z prvního místa a nastřádanou částkou 1,856 miliardy dolarů. Navíc je jisté, že toto číslo není zdaleka konečné. Titanic je tak odsunut na druhé místo s 1,843 miliardou dolarů a na třetím je Návrat krále s 1,119 miliardami dolarů.

Nad zdoláním astronomických dvou miliard visí stále otazník, příjemné na tomto rekordu je ale především to, že se Avatarovi podařilo lidi vrátit do sálů kin.

Celý žebříček nejvýdělečnějších filmů najdete na této stránce: http://boxofficemojo.com/alltime/world/

Více z LaCultury...

Obyčejný, snad milý student z Ostravy s multi-rozsahem zájmů. Čeká mne studium kulturně-politické geografie a biologie na Ostravské univerzitě, které bych chtěl více usměrňovat k asijským nejen lingvistickým vědám. Miluji Japonsko, v poslední době i Koreu, Taiwan, Čínu i jiné země jihovýchodní Asie. Miluji hudbu, jak západní tak východní - nalézt v mém ipodu poslední hit Nelly Furtado nebo Kobukura není tedy výjimečný jev. Miluji filmy, jsem závislý na CSFD, a taktéž bedlivě sleduji a kritizuji západní a východní kinematografii. Miluji zvířata - a to většinou ne ta moc oblíbená. Proto mi vadí, když někdo nazve delfíny rybami nebo napíše ve slově medúza kroužkované u. Díky příležitosti přispívat na LaCultuře vás budu chtít seznámit s u nás neoprávněně opomíjenými kulturními střípky daleké Asie.