Farma v jeskyni přichází s inscenací Divadlo / The Theater

Farma v jeskyni, zdroj: www.infarma.cz

Nová inscenace se zaměřuje především na brazilské rytmy a taneční kroky, které se zde zachovaly z dob otroctví. Pokud znáte něco z afrobrazilské kultury – Maracatu-Nacao, Maracatu-Rural nebo Cavalo Marinho, najdete je i v představení. Nejde však o čisté kopie, souber přenesl tyto vzdálené umělecké prvky do současného divadelního jazyka.  Tanec z Brazílie není akademickou technikou, ale duševím stavem.

Premiéra projektu Divadlo / The Theater se uskuteční 10. února v prostoru Preslova 9 na Smíchově v Praze. Reprízy poběží dva následující dny.

Režisér a ředitel farmy Viliam Dočolomanský k představení prozrazuje: „Inscenace mluví o neschopnosti unést realitu světa, který žijeme. Světa, rozděleného na herce a diváky.“ V představení se objeví herci a tanečníci Roman Horák, Cecílie da Costa, Anna Kršiaková a další.

Viliam Dočolomanský založil soubor v roce 2001 a od té doby sbírá po světě mnoho významných ocenění jako Total Theatre Award, A Fringe First Award nebo Cenu Alfréda Radoka.

Více z LaCultury...

Absolvent žurnalistiky na Fakultě sociálních studií MU a ekonomie na Ekonomicko-správní fakultě MU. V projektu LaCultura.cz by měl být na pozici šéfredaktora, zkušenosti nabíral šéfredaktorováním mutace časopisu Prvákoviny, občasným přispíváním na web Idnes.cz, psaním na již neexistující vlastní blog, vytvářením PR článků. Web LaCultura.cz vede a provozuje pro zábavu a zájem o kulturu s lidmi, kteří tyto zájmy sdílí také. Zajímá se o kulturu, ženy, pivo, Portugalsko a Web "2.0".