Náš největší koníček je Mandrage

Jak se Vám hrálo v Praze?

Mates: Jo super. Kvůli tomu předávání cen jsme měli hektický přejezd, ale jinak to bylo výborné.

Víťa: Většinou se mi v Praze hraje špatně, ne že bych měl předsudky, stejně jako v Plzni je těžké zavděčit se publiku. Ale dnes mě ten koncert hodně překvapil, bylo to super. Jsem rád, že to takhle dopadlo.

Mandrage, zdroj: Mandrage
Mandrage, autor: Iva Marešová

Coopi: No já nevím, jestli Kbely jsou úplně Praha :-), já jsem tady rok bydlel, chodil jsem do školy do Letňan. Mně se to líbilo, jsem hrozně spokojený, lidi byli perfektní. Není vůbec co vytknout ani podotknout. Mně se třeba nehrálo nejlépe, ale to z dojmu na podiu, že jsem špatně slyšel věci. Jsem opravdu rád, že si to lidi užili stejně jako my. To je nejdůležitější.

Bolan: Mně se hraje všude naprosto bezvadně, já nemám absolutně žádný problém nikdy s ničím.

Jak se Vám hraje s Rybičkama 48?

Mates: Hrajeme s nimi skoro každý týden. Střídáme se, kdo jde první a kdo druhý, podle toho jak se nám chce. S Rybičkama se hraje fakt super, protože to jsou kámoši. Dneska u nich třeba spíme, takže bude mejdan. Při vystoupeních si lezeme navzájem na pódia. My tam chodíme skákat s ručníky a oni nám tam zase chodí nahatí.

Coopi: My jsme si padli do oka jako lidi, což je dost podstatné, že si rozumíme po té lidské stránce.

Bolan: Mně je jedno s kým hraji. Když s těmi lidmi vyjdu a oni vyjdou se mnou, což bývá větší problém (občas bývám „takovej morousovatej“), tak je to v pohodě.

Je nějaká kapela, se kterou byste si chtěli zahrát?

Mates: Třeba The Cure.

Víťa: Je jich spousta. Ale kdybych měl nějakou vybrat tak The Cure.

Coopi: The Cure jsou dobrý, ale hráli tříhodinový koncert, a kdybychom si museli nechat „nástrojovku“ na podiu, nebavilo by mě ty tři hodiny čekat.

Bolan: The Doors, ale vzhledem k tomu že je Jim Morrison už přes 30 let mrtvý, tak se to asi nikdy nestane.

Víťa Starý, zdroj: Mandrage
Víťa Starý, zdroj: Mandrage

Co děláte kromě kapely – škola, práce, koníčky?

Mates: Jezdím na snowboardu. Jezdil jsem i na skeatu, ale s tím jsem přestal, protože se kvůli hraní hrozně bojím o ruce. Hlavní koníček jsou bicí. Není žádný důvod, proč bychom tam psali, kde kdo studuje nebo pracuje.  Já budu teď maturovat na gymplu.

Víťa: Já už nic nestuduju, pracuju ve vinotéce a Mandrage je tak velký koníček, že na nic jiného už není čas.

Coopi: Podnikám, mám malou firmu a zbytek času mi sežerou Mandrage.

Bolan: Chodím do práce a starám se o rodinu. Pak už není čas na nic jiného. I když na něco přece – jsem veliký filmový fanda a nejradši sleduju horrory. Ty miluju.

A nebojíš se?

Bojím, ale to je na tom to nejlepší. Horor, při kterém se nebojíš, to je jako komedie, při které se nesměješ. Většina komedií mi nepřijde vtipných, i když u horrorů je to podobné – 95 % jsou škváry. Já to vychutnávám kvůli těm 5 %.

Jak zvládáte koncertní vytížení?

Mates: No třeba v maturitním týdnu mám 4 koncerty a o svaťáku 3. Bude to pěkné, ale budu to muset zvládnout.

Víťa: Je to boj, ale krásný. S prací se dá hraní skloubit v pohodě, vinotéka patří tátovi. Je to o domluvě.

Coopi: Můžu říct slovo „hovno“? Zvládám to hrozně na „hovno“. Povím to jinak. V pondělí vstanu a jdu do práce. Celý týden pracuju a v pátek jdu rovnou z práce vyzvednout kapelovou dodávku. Musíme naložit vše potřebné a jet hrát. Pátek a sobota jsou dost hektické dny. Když jsou jen dva koncerty za víkend, je to dobrý. Ale pokud máme třeba dva za den, nebo třeba i pět za dva dny, tak to už je potom opravdu náročné. Ale musíme to zvládnout, protože chceme.

Bolan: Z práce chodím utahaný jak pes a po víkendovém hraní mám pocit, že si jdu do práce odpočinout, což mi samozřejmě nikdy nevyjde. Ani se o tom nechci bavit, ještě 2 roky a najdete mě v sanatoriu s trenkami pro inkontinenci.

Mandrage, autor: Iva Marešová
Mandrage, autor: Iva Marešová

Jak vnímáte popularitu? Poznávají Vás lidi na ulici? A co fanynky?

Mates: Ježíš, to ne, to ne. Nemyslím si o nás, že bychom byli tak populární. Občas nechápu holky, co chtějí ty podpisy, nerozumím totiž vůbec jejich smyslu. Já bych si pro podpis v životě nešel. Nevím, proč se to dělá, ale samozřejmě se podepíšu, respektuji přání fanoušků. Občas někdo přijde a chová se hrozně drze, což je nepříjemný, ale většinou je to v pohodě.

Víťa: Já žádnou popularitu nevnímám. Nevím, nepřijdu si nijak populární. Do jisté míry si to užívám, ale všeho moc škodí. Občas je to už trochu otravné.

Bolan: V Plzni mě samozřejmě občas někdo pozná. Nedávno jsem se podepisoval u rohlíků v Tescu na nějaký lísteček, ale jinak mi nepřipadá, že bychom byli extra známí. Nějaké fanoušky už máme, za což jsme samozřejmě hrozně rádi, ale nefunguje to tak, že by člověk vyšel do ulic a všichni na něj pískali a troubili a říkali: „Hele, to je on!“  A fanynky zvládám perfektně. Myslím, že si dokážu poradit.

Hledáte i vy ženu? Jak by podle Vás ideální žena měla vypadat?

Mates: Jako bohyně.

Víťa: Nevím, jak by měla vypadat. Těžko říct. Nemám vyhraněný vkus. Musí mě něčím zaujmout, je jedno čím, ale fyzická stránka je samozřejmě také důležitá.

Coopi: Myslím, že hledání ženy jako nadstavba turné je pro lidi smysluplné a atraktivní, protože se mohou aktivně zapojit do dění na koncertech. Doufám, že najdeme tu nejlepší. A moje kritéria? Musí být vtipná, sympatická a mám rád rozumné a klidné dívky.

Bolan: V první řadě by měla mít smysl pro humor, za druhé by měla umět uvařit knedlo, zelo, vepřo. Musí mít ráda červené víno a měla by se po něm umět pořádně opít.

Co byste vzkázali čtenářům našeho serveru?

Coopi: Vy jste vysokoškolský deník, že? No tak se pěkně učte :-). Všichni poslouchejte muziku, která Vás baví, a nekoukejte se při tom na dav, jež Vás obklopuje. Nenechte se okouzlit jen pozlátkem písniček a interpretů, ale poslouchejte muziku, do které dal někdo srdce.

Rate this post

Více z LaCultury...

 • Žádná hudební vlna – rovnou tsunami9. března, 2010 Žádná hudební vlna – rovnou tsunami Koncert v pražských Kbelích začleněný do projektu NEJMILEJŠÍ KONCERT TOUR, jenž vznikl na podporu uměleckých aktivit dětí z dětských domovů a má již dlouholetou tradici, přinesl všem […]
 • Mandrage: Inspirací k desce byl také film Sex a Lucía27. listopadu, 2009 Mandrage: Inspirací k desce byl také film Sex a Lucía Mandrage je mladá kytarová partička z Plzně, která už nějaký ten rok čeří české hudební vlny. Jejich doménou je postpunk, ale podle vlastních slov se nebojí ani popu. 23. listopadu vyšla […]
 • Mandrage hledají ženu16. listopadu, 2009 Mandrage hledají ženu Mladá energická chlapecká kapela z Plzně se nám představuje s novým albem „Hledá se žena“, které vyjde 23. listopadu. Mandrage se především prezentují jako postpunková kytarová kapela, […]
 • Veni, vidi, salto – přišla jsem, viděla jsem, pařila jsem aneb HRADY.CZ 201529. července, 2015 Veni, vidi, salto – přišla jsem, viděla jsem, pařila jsem aneb HRADY.CZ 2015 Páteční slunce žhaví už v sedm ráno a my se s Axou (fenkou československého ovčáka) procházíme po venku. Musíme se ještě trochu protáhnout, než jí na celý víkend zdrhnu do „kraje perníku“. […]
 • Jedeme „na Kuňku“!22. července, 2015 Jedeme „na Kuňku“! Minulý víkend to hvězdy hudebního festivalu Hrady CZ rozbalily na Rožmberku nad Vltavou, na tenhle pátek a sobota (24. a 25. Července) se přesunou hluboko do lesů za perníkovou chaloupkou […]
 • Mandrage vypustili první píseň z připravované desky1. července, 2015 Mandrage vypustili první píseň z připravované desky Kapela Mandrage ráda zkouší nové věci. Důkazem je i jejich první singl z připravované desky, která by měla vyjít letos na podzim a prý bude mít podobný nádech jako tato první […]
 • Hudební festival Hrady CZ se po Veveří představí na Hradci nad Moravicí12. srpna, 2014 Hudební festival Hrady CZ se po Veveří představí na Hradci nad Moravicí Hudební festival Hrady CZ pokračuje v pátek a sobotu 15. a 16. srpna svou letní tour na Moravě další zastávkou na Hradci na Moravicí u Opavy. Festival v rámci svého desetiletého výročí […]
 • Hudební festival Hrady CZ pokračuje po Rožmberku nad Vltavou své turné na Moravě, první zastávkou je Veveří7. srpna, 2014 Hudební festival Hrady CZ pokračuje po Rožmberku nad Vltavou své turné na Moravě, první zastávkou je Veveří Hudební festival Hrady CZ pokračuje po zastávkách na českých památkách svou letní tour na Moravě. První zastávkou šňůry Moravské hrady.CZ je v pátek a sobotu 8. a 9. srpna Veveří u Brna. […]
 • Hudební festival Vizovické Trnkobraní oznamuje kompletní program 4. srpna, 2014 Hudební festival Vizovické Trnkobraní oznamuje kompletní program Hudební festival Vizovické Trnkobraní, který se uskuteční předposlední prázdninový víkend od 22. do 23. srpna v areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích nedaleko Zlína, oznamuje […]
 • Majáles 2013: Největší ostravská studentská akce roku16. března, 2013 Majáles 2013: Největší ostravská studentská akce roku Dlouho nás pořadatelé napínali, co se týče data a výsledného místa uskutečnění letošního Majálesu. Nyní je vše odhaleno. Ostravský Majáles se bude konat 24. dubna 2013 v Dolní oblasti […]
 • A Banquet ohlašují podzimní turné5. října, 2012 A Banquet ohlašují podzimní turné Kluci z A Banquet sbírají jeden úspěch za druhým. Za sebou mají desku Breath, na které se podílel známý producent Steve Albini (Nirvana, Pixies), nebo první příčky v hitparádě Óčko. V […]
 • Sázavafest 2011 od hlavy až k patě23. května, 2011 Sázavafest 2011 od hlavy až k patě Festivalová sezóna je doslova za dveřmi, stači jen otevřít a vstoupit. Sázavafest sice zrovna nepatří mezi první hudební vlaštovky, v našich končinách je ale rozhodně jednou z největších. […]

Studentka cestovního ruchu na VŠE v Praze. Vyznačuje se velkou upovídaností a úsměvem. Miluje sport - tančí, plave, hraje fotbal, basket, jezdí na in-linech. Zajímá se o kulturu. Ráda poznává nové lidi a místa.

1 komentář

Komentáře jsou uzavřeny.