Malý předvoj velké Hrachovky

Tatroska, zdroj: tatroska.cz
Tatroska, zdroj: tatroska.cz

Váháte-li stále, zda vyrazit na znovuzrozený festival Hrachovka, možná by Vám tato „předakce“ mohla s rozhodováním pomoci. Na vlastní oči uvidíte zasazení nového Hrášku, kterému se stanou kmotry čtyři skvělí interpreti – Xindl X, Volant, Tatroska a Bugaboo. Za 100 Kč máte možnost prožít jedinečný večer plný skvělé hudby a můžete si zasadit svůj vlastní nový Hrášek.

Hrachovka, zdroj: festival.hrachovka.com
Hrachovka, zdroj: festival.hrachovka.com

Pokud se tento večer vydaří podle našich představ, nebude to zdaleka poslední, který Hrachovec před samotným festivalem zažije. Chceme, aby se lidi bavili a jsme tu proto, abychom jim to umožnili. Jako občanské sdružení to děláme bez nároku na zisk, tudíž celý výtěžek poputuje na podporu Hrachovky, “ řekla Terezie Diehlová, manažerka festivalu.

Další novinkou z dílny produkčního týmu Hrachovky je uzavření přátelství s Valašským Špalíčkem a valašským folkrockováním (13. 8. 2010). Od dubna jsou k dispozici zvýhodněné permanentky, které opravňují ke vstupu na folkrockování i Hrachovku. Cena těchto vstupenek v předprodeji bude 500 Kč, přímo na valašském folkrockování je budete moci zakoupit za 600 Kč. S příchodem dubna bude zahájen prodej tzv. VIP vstupenek, v hodnotě 1000 Kč, těšit se na ně může 15 zájemců, kteří tak budou moci sledovat festival z „druhé strany“, setkat se s interprety a v neposlední řadě také využít přichystaného občerstevní.

Návštěvníci se tedy rozhodně mají na co těšit a stejně jsou na tom také letošní vystupující, mezi které se tentokrát zařadila i kapela Tatroska, jejíž tři členy se nám podařilo odchytit pro krátky rozhovor.

Skupina Tatroska vznikla v roce 2007 v Kopřivnici. Od té doby se stala neodmyslitelnou součástí místní hudební SKA scény a svou pílí a nadáním se postupně dostala na pódia všech koutů České republiky. Za sebou má účinkování v Dobrém ránu na České televizi, mnoho společných koncertu se skupinami Tleskač, The Chancers nebo Prague Ska Conspiracy a v neposlední řadě také úspěchy v hudebních soutěžích. Hudba? Zejména energická a veselá, tak aby dokázala rozproudit každou zábavu.

Co pro Vás znamená Hrachovka, měli jste někdy v minulosti tu čest seznámit se?

Tatroska, zdroj: tatroska.cz
Tatroska, zdroj: tatroska.cz

Petr Štěpán: Každý rok se zajedu podívat na nějaký „větší“ fesťáček a Hrachovka byl zrovna ten, který jsem navštívil jako můj první. Hlavní kapelou byli pozvaní brazilští Soulfly a musím říct, že na tento koncert budu vždycky vzpomínat jak já, tak má krční páteř. Hrachovku jsem si zamiloval jak jejím výborným místem, tak úžasnými lidmi, s kterými jsem se na Hrachovce seznámil.

Martin Galia: Hrachovku jsem bohužel nezažil, ale babička vaří moc dobrou, s párkem. (smích) Taneční kreace Martina Chodúra, si ale rozhodně v tomto roce nenechám ujít.

Čeká Vás tedy vystoupení v Hrachovci, neprozradíte i nějaké další novinky, plány do budoucna?

Petr Štěpán: Připravujeme nové CD a samozřejmě hromadu koncertů, Brno, Zlín, SKA večírek ve Vysokém Mýtě.

Martin Galia: Přesně tak, bude deska, na léto určitě nějaké menši festivaly. Ještě bychom mohli zmínit to rádio.

Jan Galia: …budeme v Harendě v Českém Rozhlase (pořad ČRo věnovaný muzikantským talentům ze severní Moravy a Slezska …pozn red.), kterou natáčíme 22.4. s Igorem Vašutem, kde by měly zaznít některé první songy z nového CD.

Fanoušci a vůbec všichni milovnící dobré hudby se tedy rozhodně mají na co těšit. Závěrem snad ještě nějakou agitaci pro nejbližší koncerty?

Petr Štěpán: Nálakat lidi na náš koncert? Přijďte, bude šrumec!

Kdy: 19:00, pátek 16. 4. 2010
Kde: kulturní zařízení Hrachovec
Vstupné: 100,- Kč

www.festival.hrachovka.com
www.tatroska.cz

Rate this post

Více z LaCultury...

Potulný pisálek a nadšený japanofil. A nejlépe obojí dohromady.