Na českých festivalech zahrají legendy i současné hvězdy

Ještě v červnu hostí pražské ostrovy a kluby multižánrový festival United Islands of Prague (www.unitedislands.cz), který zatím láká na legendární španělskou zpěvačku Amparo Sanchéz nebo skotskou kytarovku The Cinematics. Největším lákadlem je ovšem to, že většina programu United Islands je zdarma!

zdroj: rockforpeople.cz
zdroj: rockforpeople.cz

Festival Rock for People (www.rockforpeople.cz) v neděli prozradil, to co už se několik dnů šuškalo. Do Hradce Králové přijedou Muse!  Veleúspěšná kapela, které jenom aparatura zabere 16 kamionů, byla sice před nedávnem pořadateli Rock for People zamítnuta, avšak okolnosti se náhle změnily a tak se můžeme těšit na asi vůbec nejdražší hudební vystoupení v historii tohoto festivalu.  Kromě Muse vystoupí legendy elektronické hudby The Prodigy nebo na navrácená Morcheeba a Skunk Anansie. Ze současných hvězdiček můžeme vypíchnout třeba úspěšné Editors, jejichž loňký koncert v Lucerna Music Baru byl vyprodán do posledního lístku, dále třeba The Subways, kteří vystupovali Lucerně dokonce letos, finské Disco Ensemble nebo britské Gallows.

Opravdu velká hudební lákadla přichystal pro návštěvníky festival Colours of Ostrava (www.colours.cz). Přiveze totiž kultovního „kmotra punku“ a vynálezce stage divingu Iggyho Popa a jeho kapelu The Stooges. Dále jednu z nejslavnějších irských kapel, v Česku obzvláště populární The Cranberries a americkou písničkářku ruského původu Reginu Spector, o které americký tisk napsal, že je nejlepší věcí, kterou dalo Rusko světu, hned po vodce.

zdroj: www.colours.cz

Příjemným překvapením pro mnohé je první ročník Open Air Festivalu (www.openairfestival.cz), který proběhne v půlce srpna na letišti v Panenském Týnci. Kromě osvědčených jmen české hudební scény se vytasil i se třemi zahraničními hvězdami. Britská kytarovka Kasabian, ověnčená spoustou cen, patří ke špičce ve svém žánru a v Česku se představí vůbec poprvé. Dále se můžete těšit na dvě oblíbené elektronické partičky – norské popové minimalisty Röyksopp a Faithless, kteří už dnes patří k legendám taneční scény.

Tím samozřejmě výčet zahraničních hvězd na českých hudebních festivalech zdaleka nekončí. Jména interpretů budou přibývat až do léta, proto určitě sledujte stránky jednotlivých festivalů nebo LaCultura.cz!

Rate this post

Více z LaCultury...

Jsem, jaká jsem...až mě napadne něco originálního, tak to sem napíšu || keywords: hudba, umění, (nová) média