Hradní radovánky tentokrát i na Moravě

Hudebníci objíždějící české kulturní památky pod hlavičkou festivalu České Hrady, si za posledních pět let našly nespočet příznivců. I z toho důvodu se pořadatelé rozhodli oblíbenou akci rozšířit a zavítat tak i na dříve opomenutou Moravu. Šestý ročník ročník se tak bude skládat ze dvou částí a to stávajícího projektu České Hrady a navazujícího projektu Moravské Hrady.

Hrady, zdroj: www.ceskehrady.cz
Hrady, zdroj: www.ceskehrady.cz

V rámci tradičních zastávek se tak podíváme na Točník, Kunětickou horu, Švihov, Rožmberk nad Vltavou a Bězděz. Z nových míst to pak bude Bouzov, Veveří a Hukvaldy.

Během šestého ročníku vystoupí například: Kryštof, Monkey Business, Aneta Langerová, Bratři Ebenové, Dan Bárta, Katarína Knechtová, Support Lesbiens, Vypsaná fixa, Wohnout, Horkýže Slíže, Gipsy.cz, Sto zvířat, Sunshine, Toxique, PSH, Kašpárek v rohlíku, Tomáš Klus a další.

Páteční půldenní program se často odehraje přímo v areálech jednotlivých hradů. V rámci celodeních sobotních programů bude festival probíhat na dvou hudebních scénách, které vyrostou většinou v podhradí jednotlivých památek. Festivalový areál bude zahrnovat i třetí hudební scénu, dramaturgicky koncipovanou pro děti a jejich rodiče, jejíž program bude v režii Kašpárka v rohlíku.

Hudební festival České Hrady, který loni navštívilo během pěti prázdninových víkendů 30 tisíc lidí, byl oceněn jako nejlepší festival roku 2009 v rámci Hudebních cen televize Óčko.

ČESKÉ HRADY

Točník (Středočeský kraj) 9. – 10. 7. 2010
Kunětická hora (Pardubický kraj) 16. – 17. 7. 2010
Švihov – vodní hrad (Plzeňský kraj) 23. – 24. 7. 2010
Rožmberk nad Vltavou (Jihočeský kraj) 30. – 31. 7. 2010
Bezděz (Liberecký kraj) 6. – 7. 8. 2010

MORAVSKÉ HRADY

Bouzov (Olomoucký kraj) 13. – 14. 8. 2010
Veveří (Jihomoravský kraj) 20. – 21. 8. 2010
Hukvaldy (Moravskoslezský kraj) 27. – 28. 8. 2010

Vstupenky v ceně 170,- za pátek, případně 350,- za sobotní program si můžete zakoupit v síti TicketStream, případně v místě konání akce. V ceně vstupenky jsou zahrnuté i prohlídky stálých expozic hradů.

Více informací o festivalu najdete na www.hradycz.cz

Rate this post

Více z LaCultury...

Potulný pisálek a nadšený japanofil. A nejlépe obojí dohromady.