Lady GaGa má svého Alejandra

zdroj: ladygaga.com

Americká zpěvačka Lady GaGa, která v současnosti kraluje mainstreamovému popu vypouští z alba The Fame Monster další singl. Po ryze taneční skladbě Telephone s čokoládovou divou Beyoncé přišla na řadu píseň Alejandro.

zdroj: ladygaga.com

Ta už nějaký ten pátek boduje ve světových žebříčcích, nicméně oficiální videoklip byl představen teprve před pár dny. Režie vizuální podoby Alejandra se ujal světoznámý fotograf Steven Klein. Téměř devítiminutový klip ihned po svém uvedení rozdělil fanoušky a hudební odborníky na dva tábory. Vynikající zpracování a atmosféru nikdo nepopírá, zpěvačka však nezapomněla provokovat. Temně laděné video obsahuje nejeden kontroverzní výjev, od naleštěných vojenských uniforem, pánů s dámskými lodičkami, hlavněmi z poprsí, narážkami na křesťanství až po simulaci sexuálních hrátek, kde se rozdíly mezi pohlavími definitivně smazaly…

Nejlepší však bude, když se na ono video podíváte pod článkem a sami si uděláte názor. Své dojmy pak můžete vyjádřit v komentářích.

Rate this post

Více z LaCultury...

Obyčejný, snad milý student z Ostravy s multi-rozsahem zájmů. Čeká mne studium kulturně-politické geografie a biologie na Ostravské univerzitě, které bych chtěl více usměrňovat k asijským nejen lingvistickým vědám. Miluji Japonsko, v poslední době i Koreu, Taiwan, Čínu i jiné země jihovýchodní Asie. Miluji hudbu, jak západní tak východní - nalézt v mém ipodu poslední hit Nelly Furtado nebo Kobukura není tedy výjimečný jev. Miluji filmy, jsem závislý na CSFD, a taktéž bedlivě sleduji a kritizuji západní a východní kinematografii. Miluji zvířata - a to většinou ne ta moc oblíbená. Proto mi vadí, když někdo nazve delfíny rybami nebo napíše ve slově medúza kroužkované u. Díky příležitosti přispívat na LaCultuře vás budu chtít seznámit s u nás neoprávněně opomíjenými kulturními střípky daleké Asie.

1 komentář

 1. zdá se mi že vidoklip ,,Alejandro i podle textu ,, na mě působí takto: dívka představující královnu lady gaga milovala Alejandra i Roberta, Fernanda.řekněme že královna byla ,,děvka,,ale to byli kdysi i králové v historii. Zemřel jí milý ,,možnáAlejandro,, ho oplakávala,na začátku je to jasně vidět jak nesla jeho zmrzlé srdce za rakví.Ale ona Alejandra ani Roberta nechtěla chtěla být sama vykouřit si cigaretu a odejít.
  Jenže její přítel nejspíš Alejanro se choval jako její otec.
  Ještě tam byl Fernando.
  tedy máme 3 nápadníky: Alejandra, Roberta a Fernanda.
  vypadá to že se všema třema měla poměr ale nakonec je všechny odkopla a chtěla kouřit pouze cigaretu i když po ní všichni 3 toužili,
  otázka je co myslí tím ,,text skrývám pravou lásku en su bollsio (v kapse). jj pravá láska je k cigartě takže opovrhuje muži využije je a pak chce pryč.
  nedivím se že ji nakonci všici ty rusáci znásilnili a ona se nechala. no nic každého názor.

Komentáře jsou uzavřeny.