Třešnička na závěr – Billy Talent

I když mnozí z vás slyšeli Billy Talent včera večer na Výstavišti, vězte, že tato výborná kanadská parta je zaručeně posledním přírůstkem na line-upu letošního Rock for People.

Billy Talent jsou v našich končinách velmi dobře známí, ale doteď svou hudbu naživo představili vždy pouze pražským fanouškům. I proto jsme se rozhodli přivézt je do Hradce, aby si jejich skvělou a živelnou muziku mohli se vší festivalovou parádou užít i mimopražští fandové,“ vysvětluje Michal Thomes z pořádají agentury Ameba Production. „Navíc sama kapela o účast na festivalu hodně stála – my zase o ni, takže nebylo co řešit.

Billy Talent, zdroj: www.billytalent.com
Billy Talent, zdroj: www.billytalent.com

Torontská parta Billy Talent začala svojí historii psát už v roce 1993, ale na slávu si museli ještě nějakou dobu počkat – větší pozornosti se jim dostalo až po devíti letech činnosti. Pak už to šlo ráz na ráz – multiplatinová alba, prestižní nominace a získaná ocenění, vyprodané koncerty, turné po všech kontinentech.

Zatím vydali čtyři alba, po prvním, které pojmenovali Watoosh!, si pánové přestali dělat hlavu s vymýšlením názvů a s heslem „v jednoduchosti je krása“ začali prostě a jednoduše číslovat. Zatím poslední CD Billy Talent III vyšlo loni v létě. Videoklip k notoricky známé písni Devil on My Shoulder z posledně jmenovaného alba nedávno získal nominaci MMVA na nejlepší video roku 2010.

Billy Talent zahrají na Rock for People poslední den 6. července od 19.25 na t-music stage. Protože pár desítek minut na to na ně naváží NOFX, tento večer budou vrchovatě saturováni všichni (početní) přiznivci punk-rocku.

Více na www.rockforpeople.cz

Rate this post

Více z LaCultury...

Potulný pisálek a nadšený japanofil. A nejlépe obojí dohromady.