Murderdolls zpátky v plné parádě

zdroj: murderdolls.com

Ano, uběhl už dlouhý čas od doby, kdy jsme naposledy slyšeli o této horror punkové partičce. Aby taky ne. Zpěvák Joseph Poole, říkající si Wednesday 13, se začal naplno věnovat své nové skupině také nesoucí název Wednesday 13 a jinak na tom nebyli ani ostatní členové.

zdroj: murderdolls.com

V únorů tohoto roku ovšem vypustil do světa zprávu, že bude buď jeho sólové album, nebo nová deska Murderdolls. A co čert nechtěl. Dva lidé, a sice Joey Jordison a Wednesday 13, kteří měli hlavní podíl na spáchání projektu Murderdolls v roce 2002, se dali znovu do kupy a vraždící panenky se s radostí můžou opět chopit svých nástrojů.

A tak 31. srpna 2010 vyšlo v pořadí druhé album Murderdolls s příznačným názvem „Women and Children Last“. Už před vydáním jsme mohli slyšet singl „My dark Place Alone“, který měl nalákat jak staré tak nové fanoušky. Přece jen Murderdolls byli v Americe doslova boom a mnozí příznivci novou desku netrpělivě vyhlíželi.

murderdollsband.com

Chlapci se opravdu předvedli. Lidé sice očekávali něco ve stylu prvního alba, ale už úvodní tóny naznačují, že Murderdolls půjdou spíše ve šlépějích temnějších. Nová deska sice není až tak ponurá jako třeba „Skeletons“ od Wednesday 13, ale typické staré Murderdolls opravdu nečekejte. Za upozornění stojí také změna v sestavě. Zůstali jen Wednesday 13 a Joey Jordison. Nicméně můžeme vidět Racciho Shaye, který se představil na chvíli i ve Wednesday 13, či skupině Dope a také nové tváře jako Roman Surman, nebo Jack Tankersley. Třešničkou na dortu je pak Mick Mars, host ze skupiny Mötley Crüe, který je slyšet u songů „Drug Me To Hell“ a „Blood-staine Valentine“.

Kritici dali hudbě Murderdolls příznačný název „Mötley Crüe potkali Misfits “, i když je to netradiční, tak to jejich hudbu vystihuje. Hard rock s punkem, podtrhnutý šílenými účesy, texty plné necrofilie, hororových postav, krutého sarkasmu a věcí tomu podobných. To vše zůstalo Murderdolls dodnes a tak nové album určitě nebude krok vedle.

Track list  Women and Children Last:

1. The World According to Revenge
2. Chapel of Blood
3. Bored ‚Til Death
4. Drug Me to Hell
5. Nowhere
6. Summertime Suicide
7. Death Valley Superstars
8. My Dark Place Alone
9. Blood-Stained Valentine
10. Pieces of You“
11. Homicide Drive
12. Rock ‚N‘ Roll is All I Got
13. Nothing´s Gonna Be Alright
14. Whatever You Got, I’m Against It
15. Hello, Goodbye, Die

Rate this post

Více z LaCultury...

Maminka mi vždycky říkávala, že Jsem velký lajdák!