Přeplněný Palác Akropolis tleskal Gabin

17. 2. obhájili Gabin v pražském Paláci Akropolis nečekaný úspěch z roku 2008. Lístky byly podle očekávání rychle pryč, bylo úplně vyprodáno. Mám dojem, že pěkná řádka lidí se do sálu ani nedostala. Přeplněná kapacita klubu trochu ztěžovala situaci, protože na rytmy Gabin by bylo hříchem se alespoň trochu nevrtět. Vzhledem k počtu návštěvníků bylo uvnitř asi tak 50 stupňů. Alespoň to navozovalo tu správnou atmosféru. Hudba této italské skupiny totiž opravdu vyvolává dojem léta, tepla, pláží, slunce, prázdnin a osvěžujících koktejlů.

Duo Gabin a Mia Cooper (Zdroj: www.gabinonline.com)
Duo Gabin a Mia Cooper (Zdroj: www.gabinonline.com)

Formaci Gabin tvoří   jazzový basák Max Bottini a chilloutový DJ Fillipo Clary. Na pódiu ale rozhodně nebyli sami. Na pomoc si přivezli jihoamerickou zpěvačku Miu Cooper. Ta byla naprosto úžasná. Nejenže sklidila velký úspěch v řadách přítomných mužů (uznávám, že je vážně pěkná), ale navíc předvedla, že umí skvěle zpívat.  Má dokonalý krásně zabarvený hlas s obrovským rozsahem, zpívá čistě, má pro hudbu cit. A tento cit je zvláště v tomto případě důležitý, protože Gabin mají pestrou žánrovou nabídku. Zazněl jazz, swing (vše říznuto elektrem pod taktovkou Claryho), funky, groove, soul, hip hop, bossanova, rock, disco a kdovíco ještě. A tohle všechno Mia zvládla s přehledem tak, aby to neznělo, jako když jazzová zpěvačka zpívá rock nebo disco. Kromě Mii se ukázal ještě bubeník a další multiinstrumentální chlapík, který ovládal saxofon, perkuse a klávesy.

Asi s ohledem na obrovskou frontu k šatnám, která se táhla daleko za roh Kubelíkovy ulice, kde se Palác Akropolis nachází, začal koncert místo ve 20 hodin až ve 20.45. Protože je hudební sál součástí obytného domu, musela produkce skončit nekompromisně ve 22.00. Když tedy muzikanti zjistili, že už těžko stihnout zahrát vše, co měli v plánu, začali se domlouvat na změnách playlistu. Bezpodmínečně se musely stihnout ty nejvetší a nejočekávanější hity z nové desky Third and Double. Jako novinku představili pecku Wicked, kterou publikum, alespoň podle mě, tak zcela nepřijalo. Ač byla sama o sobě dobrá, tak neseděla k běžnému gabinskému stylu. Song Doo Uap Doo Uap Doo Uap, který je proslavil po celém světě, zahráli překvapivě uprostřed koncertu. Zazněla i skladba Into My Soul, která byla ozvláštněna skvělým improvizačním blokem zpěvačky Mii a basáka Maxe.

Duo Gabin (Zdroj: www.gabinonline.com)
Duo Gabin (Zdroj: www.gabinonline.com)

I přes všechny nedokonalosti se tento koncert může směle zařadit mezi ty, o nichž se bude mluvit, a  které se budou jistě se stejným zájmem znovu opakovat. Do příště se navíc Bottini může naučit další české povídání. Teď zvládá větu hodnou Itala, tedy „Miluji tě, má lásko.“ Co třeba tradiční „Ahoj Prahoooo! Jste tádý?!“…

Více informací o kapele naleznete na stránkách – www.gabinonline.com.

Více z LaCultury...

Miluju hudbu. Zpívám. Miluju film. Na ty jen koukám. Tak jest:)

2 komentáře

Komentáře jsou uzavřeny.