Dee Dee Bridgewater předvede svůj talent Praze

Dee Dee Bridgewater (Zdroj: www.deedeebridgewater.com)
Dee Dee Bridgewater (Zdroj: www.deedeebridgewater.com)

Vytěžené peníze z Jarního GALA stejně jako loni zaplatí festival Struny Podzimu. Pokud pořadatelé hledali někoho, kdo zaručí galavečeru v Obecním domě v Praze punc kvality, vybrali opravdu dobře. Americká jazzová umělkyně Dee Dee Bridgewater, držitelka tří cen Grammy a mnoha dalších ocenění, však 2. dubna  nebude zpívat jen sama za sebe.

Její poslední album, které bylo letos ověnčeno cenou Grammy v kategorii nejlepší jazzové vokální album, nese název Eleanora Fagan (1915–1959): To Billie With Love From Dee Dee. Už podle tohoto pojmenování si lze domyslet, že Dee Dee vzdává deskou hold známé a úžasné jazzové zpěvačce Billie Holiday. A právě v tuto dámu se Dee Dee během galavečera promění.

Obecním domem se tak ponesou skladby jako All Of Me, Lover Man, Lady Sings The Blues, Foggy Day, Strange Fruit nebo Miss Brown To You. Kdo by však čekal něco ve stylu „Billie Holiday Revival“, bude zklamán (díky bohu). Dee Dee pojala všechny skladby s nadšením a radostí jí vlastní. Naopak od často velmi rozhárané a smutné Billie vsadila ve své interpretaci na přesný a sebevědomý styl, ve kterém jde poznat, že si je jednoduše jistá tím, co dělá.

Zmíněná deska je sice hlavním programem večera, ale zazní i něco málo z vlastní tvorby Dee Dee. Zpěvačka sice věnuje své desky jiným velkým hudebníkům relativně často (kromě Billie už tu bylo CD pro Ellu Fitzgerald – Dear Ella, které bylo také oceněno cenou Grammy, nebo pro Horace Silvera – Love and Peace: A Tribute To Horace Silver), ale i tak má čas se věnovat autorské hudbě.

Dee Dee Bridgewater (Zdroj: www.deedeebridgewater.com)
Dee Dee Bridgewater (Zdroj: www.deedeebridgewater.com)

Kromě ocenění talentu pěveckého se jí dostalo uznání i za nadání herecké. Například cenu Tony získala v kategorii nejlepší ženský muzikálový herecký výkon ve vedlejší roli za  úlohu čarodějky Glindy v muzikálu The Wiz . Muzikálová role Lady Day, rozuměj právě Billie Holiday, pak přinesla Dee Dee divadelní nominaci na Laurence Olivier Awards. K tomu si za tuto roli odnesla  i řadu vynikajících kritik a menších ocenění. V Obecním domě Dee Dee předvede oba tyto talenty. Kromě nádherného zpěvu se návštěvníci donátorského galavečera mohou těšit i na herecké ztvárnění životního příběhu Billie Holiday.

Dee Dee Bridgewater se právem řadí mezi největší jazzové zpěvačky historie a právě 2. dubna večer o tom přesvědčí návštěvníky Obecního domu v Praze.

Vstupenky ve třech cenových kategoriích jsou v prodeji od 1 700 Kč na www.strunypodzimu.cz a v síti Ticketpro.

Více z LaCultury...

Miluju hudbu. Zpívám. Miluju film. Na ty jen koukám. Tak jest:)