Dee Dee Bridgewater už příští týden v Praze!

Obecní dům se rozezní známými jazzovými skladbami jako např. Lady Sings The Blues, Foggy Day, All Of Me, Strange Fruit nebo Lover Man. Pokud máte pocit, že jste tyto názvy už někdy slyšeli, bylo to pravděpodobně ve spojení s famózní jazzovou zpěvačkou Billie Holiday. A  právě jí bude Dee Dee Bridgewater svůj koncert věnovat. V Praze představí své poslední album Eleanora Fagan (1915-1959): To Billie with Love From Dee Dee Bridgewater, které letos získalo cenu Grammy.

Koncert je součástí Jarního GALA pro Struny podzimu. Cílem tohoto večera je získat finance na konání podzimního festivalu.

Dee Dee Bridgewater (Zdroj: www.deedeebridgewater.com)
Dee Dee Bridgewater (Zdroj: www.deedeebridgewater.com)

Tak trochu překvapením (a poctou) je, že si Dee Dee pro tento večer ke spolupráci vybrala české hudebníky. Doprovodí jí big band CBC pod dirigentskou taktovkou Martina Kumžáka.

Dirigenta Martina Kumžáka zná široká veřejnost například ze soutěže StarDance – Když hvězdy tančí. Festivalové publikum Strun podzimu ho však už také zná. Loni v listopadu totiž vedl Pražskou komorní filharmonii na koncertě jiné vynikající jazzové vokalisty, Dianne Reeves. „Opakované důvěry festivalu Struny podzimu si velice vážím a jsem poctěn, že mohu doprovázet legendární  Dee Dee Bridgewater při tak vzácném okamžiku jako je donátorský  gala večer právě pro tento festival,“ dodává Martin Kumžák.

Big band CBC založil před pěti lety trumpetista Miroslav Surka. Relativně mladý, ale profesionální big band složený z předních českých muzikantů už vystoupil na prestižních tuzemských jazzových festivalech. Doprovázel například také amerického trumpetistu Bobbyho Shewa a slavného australského multiinstrumentalistu Jamese Morrisona. V srpnu pak své umění předvede ve spojení s dalším americkým trumpetistou, Arturem Sandovalem.

Vstupenky ve třech cenových kategoriích od 1 700 Kč jsou v prodeji na www.strunypodzimu.cz a v síti Ticketpro.

Zajímavé odkazy a další informace:
www.myspace.com/deedeebridgewater
www.strunypodzimu.cz

Více z LaCultury...

Miluju hudbu. Zpívám. Miluju film. Na ty jen koukám. Tak jest:)