Velikonoční nadílka – My Chemical Romance

Po Bullet For My Valentine, Paramore nebo australských Pendulum jde o další jméno, které v posledních letech rozšiřuje pomyslný výklad rocku. Při výběru zahraničních kapel se hodně řídíme energií a určitou odvahou kapel pouštět se mimo zavedené hudební vody. My Chemical Romance v tomto ohledu, podobně jako loni Muse, velmi umně spojují rockovou dravost s velmi chytlavou, skoro popovou zpěvností,“ říká Michal Thomes z Ameba Production.

Společná záliba v hororových filmech, hudbě a punkové filozofii svedla dohromady pětici kluků z předměstí New Jersey, kteří pak v roce 2001 založili kapelu My Chemical Romance. První singl Skylines and Turnstiles napsali na základě zážitku tragických útoků z 11. září. Debutové album I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love vydali už v roce 2002.

Ostatně to, že My Chemical Romance nejsou sezónní záležitostí, dokazuje tento americký kvartet nejen konstantním sběrem prestižních žánrových cen a milionovými prodeji svých alb, ale především čelní pozicí na programu obřích festivalů od Kalifornie až po britský Reading, kde mimochodem zahrají po boku zmíněných Muse.

TZ

Rate this post

Více z LaCultury...