White Lies přijedou na Rock for People

Tito mladí Britové sice bazírují na živém hraní, skoro čtvrt milionů fanoušků na jejich facebookové fanpage jsou ale vcelku slušnou vizitkou i čilého on-line marketingu jejich čerstvé desky Ritual. Ať tak či tak, White Lies – hrdí to reprezentanti new wave – si kromě hradeckého Rock for People zahrají v prime timech sledovaných festivalů jako Glastonbury, Reading, nebo Rock Werchter.

Při svém letním, a vlastně kontinuálním celoročním turné představí hlavně zmíněnou nahrávku Ritual, která je podle většího než malého množství recenzentů ještě propracovanější a sehranější než jejich debutové album To Lose My Life z roku 2009. „S White Lies navazujeme na linii loňských Editors či předloňských Arctic Monkeys a Kooks. Nepochybujeme, že v dvojbloku s The Wombats představí reprezentativní výsek současné britské hudební scény,“ říká Michal Thomes z pořádající agentury Ameba Production.

White Lies - Ritual

Melancholické melodie White Lies, spojené s novovlnou osmdesátých let a rockově-punkovým espritem, vytvářejí příjemnou atmosférickou hudbu, která se stala velmi emotivní záležitostí. Uronit na jejich koncertě slzu není ostuda, ale projev souznění a empatie! Texty, které tvoří sám basák Charles, vypráví příběhy o šílenství, pomstě, ztrátě, ale i o něze a nesmrtelné milenecké lásce.

O tom, že hudba této britské kapely není jen líbivým odvarem současné doby, svědčí především pozitivní reakce hudebních kritiků, ale také slova bubeníka Jacka Lawrence-Browna, který pro BBC 6 Music uvedl: „Pokud věříte tomu, co děláte a je to dostatečně dobré, pak to snad nemůže nikoho urazit.“ Přitom poměrně dlouho po vydání debutu v rozhovorech členové White Lies trousili, že „natočili album plné nepřístupné muziky.“ Vyprodané koncertní šňůry a rostoucí skupiny fanoušků po celém světě záhy ukázaly opak.

White Lies navštíví Českou republiku již potřetí. Poslední, vyprodaný koncert v pražském Lucerna Music Baru provázela skvělá atmosféra i více než vřelý ohlas. V podobném duchu se nesporně ponese i jejich vystoupení na Rock for People, které bude opřené hlavně o poslední desku. A ta je stejným adeptem na zisk mnoha prestižních ocenění, jako tomu bylo u alba To Lose My Life.

www.whitelies.com
www.myspace.com/whitelies

White Lies – Nezníme jako Joy Division, nedávný rozhovor pro LaCulturu.

TZ

Rate this post

Více z LaCultury...