A Banquet představují nový videoklip

 

A Banquet si na jarní měsíce naplánovali nabité turné a názvem Let´s Break The Monotony, během kterého krom řady českých měst zavítali i na Slovensko a do Polska. Vrcholem české části tour se stal jejich nedávný koncert v pražském Lucerna Music Baru, kam si přizvali i dva zahraniční hosty – The Feud z Británie a slovenské The Swan Bride.

A Banquet nezaháleli ani před turné, a tak nyní mohou představit svůj úplně první videoklip k písni Freeze To Caress, o jehož režii se postaral Holanďan Patrick Carelsz.

Abych řekla pravdu, tak když jsem poprvé viděla fotky této formace, na mysli mi vytanula britská skupina The Horrors, jíž svou image A Banquet až příliš připomínají. Přes tento nemilý první dojem přišel ten druhý v podobě hudby. A ta mě, nutno říci, příjemně překvapila.

Eva Peterková

Klip se natáčel na zchátralém barokním zámku v Týnci u Klatov. Příběh vypráví o umírajícím muži, který v závěrečném deliriu opět uvidí svoji lásku, nakonec se ale všechno rozplyne a přichází konec. „Hodně mě ovlivnil rozhovor, ve kterém mi Mathieu detailně popsal, o čem písnička je z jeho pohledu a jaké jsou v ní pocity. Potom styl kapely. Já miluji malby, a když jsem viděl promo fotky A Banquet, představil jsem si takový obraz zchátralého zámku, aleje, nějaké staré zaprášené věci… Velmi mě inspiruje i místo samotné, a tak tomu bylo i při točení tohoto videa,“ uvádí k natáčení samotný režisér Patrick Carelsz.

Pokud Vás kapela zaujala, mrkněte i na náš prosincový – rozhovor

Více z LaCultury...