Čechomor má nové Místečko

 

Inspirací pro název alba je stejnojmenná píseň Místečko. Kromě ní na desce najdete dalších dvanáct skladeb, které opět vycházejí z lidových námětů, jen s drobnými textovými či hudebními úpravami. Studnice zdrojů lidových písní ovšem není bezedná, a proto vzniklo i několik ryze autorských děl, které jsou na tomto albu zastoupeny ve větší míře než na předchozích deskách.

Čechomor, zdroj: Universal Music, Tomáš Martínek

Na novém CD spolupracovalo také mnoho zajímavých hostů. Především účast těch zahraničních je opravdu široká, např. baskytary se chopil Tony Levin, muzikant, který hrál mimo jiné s Peterem Gabrielem a zvuk některých skladeb také oživil nástroji jako jsou Sticks nebo Upper Bass.

Deska opravdu splňuje ambice být úplně jiná, a tak za bicí nástroje a perkusy usedl další zahraniční host jménem Doug Yowell. Pro české posluchače by mohl být znám zejména jako člověk z okolí Suzanne Vega, na americkém kontinentu je jeho jméno uvedeno u skladeb mnoha interpretů nebo v titulcích filmových soundtracků.

Neméně zajímavý počin vznikl také ze spojení s Ivanem Táslerem ze slovenské formace IMT Smile. Kromě toho, že se u dvou písní postavil za mikrofon jako zpěvák, je zároveň autorem hudby těchto skladeb.

Čechomor se nevyhýbá ani spolupráci s již osvědčenými spřízněnými zpěvačkami, tudíž hlas Lenky Dusilové nebo Ewy Farne nebude pro posluchače velkým překvapením.

„Místečko“ vyšlo 23. května a je k dostání ve třech mutacích.

TZ

Více z LaCultury...