Hudební svátek? Colours of Ostrava!

Datum 14-17. července 2011 se stane svědkem kulatin jednoho z největších českých festivalů. Ano! Colours of Ostrava slaví své desáté výročí a k němu připravili pořadatelé pestrobarevnou paletu žánrů, hudebníků a umělců, kteří na takové slavnosti nesmí chybět. Nejedná se jen o festival lokálního formátu, což mohou dosvědčit nejen světové hvězdy, každoročně zde přijíždějící, ale hlavně spousta prestižních ocenění, které festival za svou desetiletou kariéru posbíral. Na poličku si může postavit i účast v EUROPEAN FORUM OF WORLDWIDE MUSIC FESTIVALS, která zahrnuje 44 nejvýznamnějších evropských festivalů.

Semi Precious Weapons, zdroj: oficiální facebook kapely

Časy těžkých začátků v menších ostravských klubech mají Colours už dávno za sebou, a tak tento rok 15 scén a stagí rozvinou svou pavučinu po celém centru Ostravy. Hlavním dějištěm se stanou scény Česká spořitelna stage a Barvy ArcelorMittal stage na Černé louce. V areálu bude také scéna o něco menšího formátu OKD Czech stage. Pavilon A rozezní zvuky amerického New Yorku, jelikož se zde na pár dní přestěhuje New York City stage. Vedle Slezskoostravského hradu můžou příchozí navštívit Park stage/Indies Scope scénu. Samozřejmě nebude chybět už zaběhnutá Kostelní a Divadelní scéna. V Domě knihy Librex bude naopak dějiště časopisu Reflex plná jak diskusí, tak zajímavých hostů. Návštěvníci mohou navštívit také různou směs workshopů a besed týkajících se zajímavých témat.

Ovšem ve středu celého dění budou samozřejmě hudební interpreti. Zazní nezapomenutelně temný hlas Nicka Cavea v podobě jeho docela nového projektu Grinderman, kde Nick i ostatní odhodili „The Bad Seeds konvence“ a nechali se pohltit vlastní divokostí. Senegalský zpěvák Youssou N´Dour překoná překážky mezi světadíly spojením africké hudby a popu. Lehkou příměs chaosu přichystají britští The Horrors. Ti se sice se svým druhým studiovým albem převlékli do nového kabátu, ale jejich typická hudební „The Horrors špíná“ se stále zarývá do kůže. Představí se průkopník jak punku, tak i post punku John Lydon a jeho Public Image Ltd. Tato originální postava hudebních dějin je však spíše známá pod jménem Johnny Rotten aka zpěvák z kapely Sex Pistols, kdy za starých punkových časů řval do mikrofonu „No Future“.  Nebude chybět ani Yann Tiersen, mezi jehož tvorbu patří třeba hudba k Amelii z Montmartru, či filmu Good bye, Lenin!, irští Clannad, šílení předskokani Lady Gaga – Semi Precious Weapons a další.

Z českých hvězd budou k vidění úspěšní Nightwork, dále se představí Divokej Bill, Monkey Business, Republic of Two, nebo The Plastic People of the Universe. Přesný program zatím není zveřejněn, ale dočkáme se ho již v následujících dnech.

Cena vstupenek na 4 dny je momentálně 1590 Kč. Později se navýší na 1890 a na místě, pokud se festival nevyprodá, což už se párkrát stalo, bude vstup stát celkem 1990 Kč. Lístky jsou k dostání v klasických sítích TicketPro a na Slovensku v Eticketpro.sk, či na oficiálním e-shopu festivalu http://eshop.colours.cz/. Pokud jste z Ostravy, tak je možnost je koupit také v Oriental prodejně v Ostravě.

Co dodat? Snad už jen, že pokud jsme Vás zaujali, tak pro více informací zavítejte na oficiální stránky festivalu http://www.colours.cz/.

Rate this post

Více z LaCultury...

Maminka mi vždycky říkávala, že Jsem velký lajdák!