Bůh je v Detailech – Vypsaná fixa přichází s novým albem

Album Detaily vyšlo 6. října a od tohoto data šesti hodin ráno je možné album stáhnout na portále www.t-music.cz. Je jen na vás, kolik skupině za nový počin zaplatíte. Celková vybraná částka dvojnásobně navýšená o příspěvek z t-music fondu pak doputuje přímo jim. Vypsaná fixa se pak fanouškům může odměnit například koncertem zdarma, novým videoklipem nebo internetovým rádiem, které by mohla kapela za vybranou částku začít provozovat. Průběžné údaje o vybrané částce a odměně od kapely můžete sledovat na speciálních stránkách Vypsané fixy na www.t-music.cz.

Vypsaná fixa - Detaily

Po velmi zajímavé anglické zkušenosti se Vypsaná fixa rozhodla pro změnu a album natočila v tuzemských  studiích Sono a Gui-tón. „Po Klenotu, který jsme v podstatě nahráli za deset dní v Londýně systémem tady a teď, jsme tentokrát  novou desku vytvářeli trochu jinak. Jak se říká: „Bůh je v detailech“. No a my  jsme se snažili najít toho našeho „boha“ mimo jiné taky v různých zvukových drobnostech, protože právě ta drobnost často dělá dobrou píseň,“ popisuje nahrávací proces zpěvák Márdi.

Album opět produkoval Dušan Neuwerth, který s Vypsanou fixou spolupracoval už na dvou předchozích albech. Zvuk Vypsané fixy se rozhodl uchopit tentokrát trochu jinak. „Už z textů písní na demosnímku, který jsem od fixy dostal, vyplynulo, že hlavním tématem okolo kterého se příběhy písní točí, je sídliště. Zareagoval jsem na to společně s kapelou tak, že jsme do písní vytvořili a potom  zapustili drobné špinavé zvuky a ruchy, protože i sídliště, které je plné lidí, je také plné hluku. Nehledali jsme ale v žádných zvukových bankách, všechno jsme vytvářeli na místě vlastní výrobou, hraním na cokoliv bylo po ruce nebo co kdo přinesl. Vlastně je to taková biodeska,“ říká producent Dušan Neuwerth.

Pilotním singlem alba Detaily je píseň Vše za 39, kterou už můžete slyšet v éteru rockových rádií. Videoklip k singlu natočil filmový, televizní a divadelní režisér s uměleckým jménem JQr. Dle jeho slov se pokusil videoklip natočit jako sen. Nebo jako hádanku. Každý si ho prý může uchopit a rozluštit po svém.

Album Detaily vychází samozřejmě i na fyzickém nosiči. Možné je zakoupit jej zprvu jen na webových stránkách kapely později i běžné obchodní síti. Vypsaná fixa pokřtí své nové album Detaily 1. listopadu v pražském Paláci Akropolis. Koncertní křest odstartuje „detailní“ turné po českých a moravských klubech.

Vypsaná fixa „Detaily tour“

1. 11.   Praha – Palác Akropolis (křest nového alba)
4. 11.   Olešná u Havlíčkova Brodu – Kulturní dům
5. 11.   Ústí nad Labem – Kulturní dům
8. 11.   Brno – Fléda
11. 11. Frýdek Místek – Stoun
12. 11. Krnov – Kofola
18. 11. Jablonec na Nisou – Klub Na rampě
19. 11. Kojetín – KD
24. 11. České Budějovice – KD Vltava
25. 11. Pardubice – L klub
26. 11. Bystřice Pod Perštýnem – Sokolovna
29. 11  Ostrava – Garage
30. 11. Olomouc – U klub
2. 12.  Zlín- Golem
3. 12.  Chlumec Nad Cidlinou – KD
9. 12.  Litomyšl – Kotelna
10. 12. Kadaň – Orfeum
15. 12. Plzeň – Šeříkovka
17. 12. Jaroměř – Bastion
26. 12. Český Brod – Lidový dům

TZ

Rate this post

Více z LaCultury...

1 komentář

  1. S děsivou vytrvalostí to poslouchám týden v kuse :D překvapily, čekala jsem to horší, ale mě se to líbí :D a 8.11. si určite nenechám ujít :D

Komentáře jsou uzavřeny.