Milujete klubové koncerty? Zajděte na Criminal Colection!

Ze začátku jste zpívali česky, ale vaše poslední deska je v angličtině, je to pro vás lepší?

Tomáš H.: Asi jo, protože je to měkčí jazyk a líp se tak zpívá. Mě to i víc baví, protože si to můžou pustit i lidi v jiných státech.

Některým skupinám upravují texty rodilí Angličané, děláte to taky tak?

Tomáš H.: Já to posílám kamarádovi, který vyučoval angličtinu na škole, a taky jedné Američance, která mi občas pomáhá s akcentem a tak.

Olda: (šeptem) Řekni, že je z Manhattanu…

Letos v únoru jste v Praze hráli s italskou kapelou Vanilla Sky, jak jste si rozuměli?

Tomáš H.: Moc jsme se spolu nebavili, protože měli nějaké problémy s nemocným zpěvákem, ale po koncertě se nám ozvali s tím, že by rádi spolupracovali, podnikli nějaké koncerty v Itálii nebo v Česku, a taky nás oslovili, že by nám zmastrovali nějakou naši písničku. Takže myslím, že jsou skromní a v pohodě, protože jinak by se takhle neozvali.

Criminal Colection

Olda: Ještě bych dodal, že koncert byl super.

Takže se chystáte koncertovat za hranicemi?

Tomáš H.: Chtěli bychom. Občas hrajeme se zahraničními kapelami třeba v Ostravě nebo Valmezu (Valašském Meziříčí). Až na to budou peníze, a taky až budeme mít víc anglických písniček, chtěli bychom vzít auto a objet pár států… nepočítáme, že tam bude milion lidí, spíš jako když hrajeme tady. Tohle je takový cíl, který bychom si chtěli splnit.

Právě Vanilla sky zná hodně lidí  díky coveru písně Umbrella, vy máte na posledním albu cover Last Friday Night od Kate Perry, chystáte nějaké další?

Tomáš H.: Určitě něco uděláme, nás to baví, ale plán teď žádný nemáme. Spíš to bereme tak, že pokud nám některá písnička připadá dobrá, klidně už ten den jdeme ke mně domů a začneme nahrávat, i když vůbec nevíme, jak to bude znít.

Olda: Třeba před rokem jsme nahrávali koledu od Sinatry – Let it snow, tak to jsem se naučil na mandolínu.

Tomáš H.: Když už člověk dělá ten cover, měl by vyznít trošku jinak než v originále.

Nikdy jste nepřemýšleli o tom, že svůj styl „říznete“ něčím novým?

Tomáš H.: Občas nás to napadne, ale spíš u akustických písniček. Jinak si stojíme za pop-punkem.

Olda: I když se teďka trochu ztrácí ze scény.

Tomáš H.: Nechceme se nechat ovlivňovat, že teďka letí třeba indie, tak začneme hrát indie, nebo když frčí elektronika, tak tam dáme nějakou elektroniku. Někdy je samozřejmě třeba to renovovat, ale tak, aby to nenabouralo ten náš styl.

Olda: Ono to vlastně bylo tak, že jsme si v těch 15 řekli: „Ty budeš hrát na bicí, ty na basu a ty na kytaru“ a zdá se mi, že to tak pořád je. Když už tenhle styl děláme tak dlouho, tak si v něm jsme docela jistí a neradi bychom tam dávali něco jiného, co by kapelu ovlivnilo natolik, že by se tomu dalo říkat jinak. I když neříkám, že bychom se neradi vyvíjeli.

Mít kapelu je asi dost časově náročné, už jen na bandzone máte poměrně dlouhý seznam koncertů, jak při tom zvládáte ostatní povinnosti?

Criminal Colection

Olda: Já teďka studuju i pracuju, ale řekl bych to asi tak, že každý má zkrátka nějaký koníček. Náročné je to pořád, i když teď se dá říct, že zkoušíme až na koncertech. Když hodně hrajeme, není třeba tolik zkoušet, zvlášť pořád ty samé písničky. Pro mě je spíš náročné zařizování odvozu, protože ani jeden nemáme auto.

Tomáš H.: Vezmeme paličky, činely, kytary a jedeme vlakem na koncert. Obhajujeme se tím, že jsme kapela, která dbá na životní prostředí. (smích)

Máte nějakou písničku, která je pro vás taková ta srdcovka?

Tomáš H.: Momentálně asi nejraději hraju Stacey crying. Jsem rád, že je to text trošku od srdce, že jsem do toho dal problémy, které nás trápily. O to je to lepší, když má pak písnička úspěch. Taky je dobré, že jsme to vydali formou lyric videa, aby tam běžel text a lidi viděli, o čem to vlastně zpíváme.

Dostáváte často pozvánky na soukromé akce a menší koncerty?

Tomáš H.: Většinou jo. Nedávno jsme hráli na svatbě, taky jsme vystupovali na besídce základní školy, budeme hrát na halloweenské párty v Liptále, není toho málo. Jde nám hlavně o zkušenosti.

Olda: Do nedávna platilo, že jsme brali každou akci, protože každá je něco jiného a každá nám něco dá. V poslední době ale nechceme hrát úplně na všem, protože se občas stane, že do něčeho investuješ hodně energie, domlouvání a pak to prostě nevyjde. Před časem jsme třeba často hráli na koncertech v Čechách, ale bylo tam málo lidí kvůli slabé propagaci, takže se to teď snažíme brát rozumně.

Letos se dokonce spekulovalo o tom, že budete hrát na Rock for People, proč to nevyšlo?

Criminal Colection

Tomáš H.: Měli jsme to slíbené, ale nastaly nějaké komunikační problémy a my se neradi někam cpeme, tak jsem to pak neřešil. Třeba se to někdy povede. Ale potěšilo mě, že nás tam lidi poznávali a ptali se, proč nehrajeme. Takže jsem byl rád, že kdybychom hráli, někdo by se na nás přišel podívat.

Minulý týden se na youtube objevil live videoklip s vaší novou písničkou, máte v rukávu nějaká další překvapení?

Tomáš H.: Poslední dobou máme hodně práce, ale chystáme s kapelou pár věcí, které ještě nechceme moc prozrazovat. Navíc bychom chtěli po Vánocích vydat další LPčko, tak čtyři nebo pět písniček a šířit je spíš internetem nebo prodávat na koncertech, protože od takové malé kapely si to lidi koupí spíš jako talisman.

Olda: Jinak jsme začali nahrávat akustické CD s mandolínou, baskytarou a klávesami. Je to zase něco jiného, vlastně trochu takový únik, který bychom chtěli dodělat, i když si nedáváme žádné termíny.

Poslední otázka, kde vás v případě zájmu můžou lidi najít?

Tomáš H.: Stránky bohužel nemáme, ty nám zrušili, ale osobně si myslím, že to je v dnešní době celkem zbytečné, zvlášť pokud kapela nemá desetitisíce fanoušků, nemá to moc význam. I když třeba ten e-shop nám chybí, to je pravda. Lidi si tak musí zajít třeba na koncert nebo napsat email, když o něco mají zájem. Jinak ale určitě na bandzone nebo facebooku, kde jsou všechny novinky.

Bandzone profil Criminal Colectionbandzone.cz/criminalcollection

Rate this post

Více z LaCultury...

 • První červnový víkend nás čekají hvězdy Vsetínské noci27. května, 2016 První červnový víkend nás čekají hvězdy Vsetínské noci Všichni milovníci muzeí a hradů s příchodem jara ožívají. Berou do ruky kapesní atlas a hledají trasy na víkend. Mezi jejich oblíbené akce pak rozhodně patří ona výjimečná noc, kdy muzea […]
 • Komiksová párty U Mouchy CC 2. února, 2014 Komiksová párty U Mouchy CC V únoru oslaví první výročí své existence Comiksový Club U Mouchy CC v Masarykově veřejné knihovně Vsetín. Mezi gratulanty nebude chybět vzácný host: autorka několika dětských komiksů a […]
 • Škola základ života – festival studentského života 5. září, 2013 Škola základ života – festival studentského života Promítání v letním i klasickém kině, dvě pódia s bohatým programem napříč generacemi od prvních předškoláčků přes studenty po babičky, pouliční divadlo a na závěr velkolepý ohňostroj - to […]
 • Prázdniny na vsetínském zámku 6. srpna, 2013 Prázdniny na vsetínském zámku Mezi historické kulturní skvosty Valašska patří i vsetínský renesanční zámek Valdštejnů, jehož prostory jsou využívány jako muzeum a mnozí návštěvníci neodolají ani vyhlídkové věži. Není […]
 • Skokem kolem světa 14. dubna, 2013 Skokem kolem světa Masarykovu knihovnu ve Vsetíně naplní hřejivé slunce a vůně moře i lesních strání. Jakto? Za vším stojí pestrost dubnových akcí.
 • Hvězdy, tma a pan Andersen 30. března, 2013 Hvězdy, tma a pan Andersen Hans Christian Andersen se stal jedním z nejslavnějších autorů a jeho pohádky, ačkoli častokrát dost náročné po malé posluchače, znají děti po celém světě. I vy jste jistě mnohokrát […]
 • Předvánoční dárek od Blink 18216. listopadu, 2012 Předvánoční dárek od Blink 182 Známá americká pop punková partička Blink 182 se chystá fanouškům ještě před Vánoci nadělit dáreček a co to bude?
 • Vsetínský jazzový festival dospěl. I díky skandinávským kapelám.20. října, 2011 Vsetínský jazzový festival dospěl. I díky skandinávským kapelám. V útrobách vsetínského kulturního domu se minulý víkend odehrála hlavní část místního Jazzového festivalu Josefa Audese. Letošní ročník nesl pořadové číslo osmnáct, které v naší […]
 • Osmnáctý ročník vsetínského festivalu představí skandinávské jazzmany9. října, 2011 Osmnáctý ročník vsetínského festivalu představí skandinávské jazzmany Ve Vsetíně se pomalu schyluje k jedné z tamních nejvýznamnějších kulturních akcí roku. Pod záštitou města zde příští víkend vypukne jazzový festival s dlouholetou tradicí, pojmenovaný na […]
 • Na štěstí nikdy nejste příliš staří22. srpna, 2020 Na štěstí nikdy nejste příliš staří Lena obětovala celý svůj život rodině, jenže její nejbližší si toho neváží. Dcera je rozmazlená a nevděčná, manžel omezený idiot, který si myslí, že jeho žena jen sedí doma a nic nedělá. […]
 • Konečně Radiate! … ale kdepak Riot!!26. října, 2015 Konečně Radiate! … ale kdepak Riot!! Psal jsem to jak v recenzi alba The Fifth Chapter, tak ve zhodnocení singlu Can’t Stop The Hardcore – skladba Radiate skupiny Scooter je jednoznačný adept na další singl!! Už se zdálo, že […]
 • Apocalyptica v Praze21. června, 2009 Apocalyptica v Praze Dne 25. června se v Praze uskuteční oslavy příchodu ve Finsku vzácných teplých dní zvané Midnight Sun. V tento den se scházejí příznivci Finlandia, Vodky, aby oslavili příchod pěkného […]

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

2 komentáře

 1. Díky=)Určitě doporučuju si je zažít: bezva atmosférá, totální nasazení, mezivstupy samá perla a nejlepší bylo ak měli všichni tetování CC vzadu nad zápěstím, to mě fakt dostalo. Prostě je hned poznat, že jak je to baví. Rozhodně bych šla znovu=)

Komentáře jsou uzavřeny.