Výstava Fashion Crossroad v Ostravě

FashionCrossroad

Víkendy nezávislé módy jsou pořádány s myšlenkou poskytnout atmosféru originality – možnost nakoupit u tvůrců z České republiky, Slovenska a Polska, pozorovat je přímo při tvorbě nebo se s nimi osobně seznámit. Je to také možnost aktivně strávit čas s netradičními prožitky. Módní návrháři a designéři, kteří na Fashion Crossroad nabídli svou tvorbu, představují okruh malých tvůrčích značek – ty bývají dostupné jen v designových obchodech nebo při nákupu přes internet. Kousky, které zde bylo možné koupit, jsou ručně vyráběné nebo šité originály a jsou dostupné jen v limitovaném množství.

Celkem v 56 stáncích bylo možno nakoupit nápadité oděvy, šperky, tašky, různé doplňky a neobyčejné vánoční dárky. Součástí výstavy byly i módní přehlídky, divadelní, taneční a cirkusová vystoupení, kadeřnická a kosmetická show, soutěže a kreativní workshopy pod záštitou studia Kreativ Ostrava. Jeden z workshopů umožňoval návštěvníkům vyrobit si vlastní plstěné náušnice a doplňky nebo ozdobit porcelánový hrneček designovými fóliemi.

Akci pořádalo občanské sdružení Fashion Crossroad jako nekomerční, takže vstup byl zcela zdarma. O moderování se postarala Barbora Halbrštátová, která se poprvé prosadila, když úmyslně zamířila do Hvězdné pěchoty první české Superstar.

V areálu byl k dispozici i bar s odpočinkovou zónou a dětský koutek, ve kterém si děti mohly hrát a tvořit se Zdravou školkou.

Přejeme pořadatelům, aby se jim dostalo většího prostoru k propagaci módních umělců a my si tak mohli dopřát originální ošacení a doplňky.

Rate this post

Více z LaCultury...

Jsem absolventkou bakalářského oboru Ekonomická žurnalistika na VŠB-TU Ostrava. Pokračuji v navazujícím magisterském oboru Ekonomika a právo v žurnalistice. Ve svém volném čase se věnuji sportu, přátelům, hudbě, filmům, vaření, korektuře, příležitostně psaní a mnohému dalšímu... Zkrátka miluji kulturu - těla i slova. :)