Drahý Václav – vzpomínkový koncert na Václava Havla

Na koncertu, který začně v 17:00 na Náměstí SNP, nemůže chybět legendární české undergroundové seskupení The Plastic People of the Universe. Václav Havel byl nehrajícím členem skupini, ve stodole jeho chapuly na Hrádečku skupina po zákazech koncertovala, její kriminalizace a zákaz svobodné tvorby byly jedněmi z důvodů vzniku Charty 77. Blízký přítel a spolupracovník Václava Havla – Michael Kocáb – odzpívá písničky Pražského výběru spolu se skupinou Karpatské chrbáty. Celou událost symbolicky otevře hudebník Marián Varga, dále vystoupí skupiny Bez ladu a skladu, Živé kvety, Longytal a CHasidské piesne.

Program v A4 bude mít komornější charakter. V 20:45 začne písničkářka Silvie Krobová z Hrádečku, dcera Havlova přítele, souseda a souputníka – režiséra a šéfa Divadla na tahu Andreje Kroba. Divadlo na tahu uvede Havlovy jednoaktovky Protest a Audienci. Zazpívá i Zuzana Homolová.

„Vďaka odvahe ľudí ako Václav Havel môže u nás existovať slobodná tvorba, slobodné stretávanie, slobodné festivaly a slobodné koncerty. Stretnutím na koncerte Drahý Václav mu chceme za tento dar symbolicky poďakovať, verím že sa nás stretne veľa…,“ dodáva za organizátory Michal Kaščák.

Více informací o události najdete na stránce www.pohodafestival.sk.

TZ

Rate this post

Více z LaCultury...