České psychobilly? Kdo jiný než The Rocket Dogz!

Woody- zdroj oficiální facebook kapely

Ahoj kluci! Vy jste psychobilly kapela, což u nás není až tak frekventovaný žánr. Abychom začali popořadě, tak co to vlastně to „psychobilly“ je?

Woody: Ahoj, klasická otázka. Psychobilly je rokenrol řízlej punkem a textama s hororovou tématikou. Důležitou roli hraje taky nezaměnitelný slap kontrabasu, který je dost typický.

Gegen: A hlavně je to sranda. Třeba jako Felix Holzmann. Ten mě vždycky bavil.

Proč jste si vybrali zrovna tento žánr, čím vás oslovil? Teď nemám na mysli obecnou charakteristiku, ale co to znamená přímo pro Vás osobně. Mimochodem jaké další žánry patří mezi Vaše oblíbené?

Woody: U mě to byla jasná volba od začátku. Už někdy ve čtrnácti jsem chtěl mít psychobilly kapelu, jenom nebyli lidi. Takže bylo jen otázkou času, kdy narazím na kluky. Fascinoval mě hlavně drajv té muziky, rozmanitost a temná atmosféra, která se s tím táhne. Hned jak jsem slyšel první song od Nekromantix, chytlo mě to a nepustilo. Pokud jde o ostatní žánry, tak je toho fakt dost. Hodně punk rocku, surfový muziky, starého rokenrolu, country, garage a tak.

Gegen: Taky se nám líbilo, že to vlastně moc lidí nehraje. Nechtěli jsme hrát, jako nějaká kapela, kterých je milion po Čechách. Já jinak kromě psychobilly mám rád spíš tvrdší žánry jako rockabilly a country. Taky občas poslouchám punk, ale je to spíš muzika pro chuligány.

Woody: Občas nás v dodávce přemlouvá ať vypnem Mötley Crüe a dáme tam radši Bobka nebo Wlejna, ale nejednou to vyhrál i Dalibor Janda. U toho vždycky najdem společnou řeč.

Junior: Když jsem poznal tenhle žánr, byl jsem doslova unešenej. Bylo mi jasný, že chci být součástí týhle skupiny lidí, kteří drží při sobě. Je to skoro jak rodina.

Woody, zdroj: oficiální facebook kapely

Setkáváte se při koncertech s tím, že lidé nevědí, co hrajete? Například, že chodí na Vaše koncerty spíše ze zajímavosti? Nebo jsou na nich opravdu lidé, kteří této hudbě rozumí? Obstojí u nás vůbec kapela tohoto žánru?

Gegen: Většinou na to chodí pankáči, rockeři nebo skinheadi. Normální člověk o to zavadí omylem. Ale když už, líbí se mu to. Podle mě u nás neobstojí téměř nic, co nezní jak Čínasky, Krajčoštof nebo Tabák.

Woody: Přesně. Ale víš co se říká, každý zboží má svého kupce a v posledních letech se psycho scéna rozrostla o spoustu nových lidí a kapel, což je jedině dobře. Můžeme se hádat, co znamená pojem „obstát“, ale já sem rád, že hrajeme tak často, jak hrajeme. Že na nás chodí lidi, které to baví a že se všechno ubírá správným směrem. To je pro mě osobně dost velký úspěch. Co víc si přát? Jak řekl Adam, občas se objeví na akci někdo, kdo vůbec neví, která bije, ale můžeš dát ruku do ohně za to, že příště, až se vrátíme na místo činu, bude tam ten člověk zase, a navíc si s sebou vezme pár kámošů, aby nepřišli o tu show.

Junior: Kluci už asi všechno řekli. Snažíme se tu muziku dělat jak jí cítíme, a je fajn vidět, že v tom nejsme sami. Takže každý, koho to baví, má dveře vždycky otevřené. Neděláme rozdíly.

Tento rok jste vydali novou desku „Generation Zero“, která je, pokud se nemýlím, zatím druhou v pořadí. Povězte nám něco o ní.

Gegen: Je plná hezkých písniček. Nějaký jsou pomalejší a nějaký rychlejší. Žádná nepostrádá šmrnc a říz a některé dokáží i dojmout.

Woody: Adámek to vzal dost stručně,ale je to fakt. Oproti první desce je „Generation Zero“ více rozmanitější a každý si tam najde ten svůj song. Při psaní těch věcí jsme dost experimentovali a je jenom na lidech, jak se k tomu postaví. Někomu se to líbí a někdo si radši poslechne „Mad Dog Holocaust“.

Junior: Přesně, momentálně děláme novej matroš, a ten se ubírá zase trochu jiným stylem.

Proč zrovna tento název pro desku?

Woody: Já nevím pane Pařízek, já to dávám do čistírny.

Gegen: Už přesně ani nevím, ale myslím, že to má něco společnýho s opicema. Woody to ví líp.

Gegen, zdroj: oficiální facebook kapely

Woody: Haha, no s opicema zas tak moc ne, i když jsou vyobrazený na obalu. „Generation Zero“ je výraz, který jsme použili v písni „Everything what makes me bad“ na první desce. Postupem času pro mě začal dostávat mnohem větší rozměr. Asi kvůli tomu, že jsem nad tím přemýšlel v různých stavech na různých místech. Po nějaké době to přestala být prázdná fráze a generation zero se pro mě stalo synonymem neustálého opakování se, opakování vlastních chyb a všeho, co se děje kolem nás. Ale hlavně označením dnešní společnosti lidí našeho věku, která je starší generací odsouzená k pádu do propasti, ale i přesto se snaží zuby nehty vydrápat zpět na povrch. Ten název je taky dost spjatý s písní „Teenagers dressed in chains“.

A co třeba texty? Kdybyste to měli nějak rozvinout i pro ty, kteří Vaši hudbu příliš neznají, tak o čem Vaše texty většinou jsou?

Woody: To je dost různé. Každý ten vál je jinak laděný a má trošku jiný nádech. Někdy je to o mrtvých k****ch a jindy zas o psychopatických stavech, co ti nedají spát, většinou v určitém podtextu. Gegen na to má jistě nějakou svojí definici.

Gegen: Jojo, většinou je to o alkoholu, drogách, sexu, ženskejch, slovu „fuck“ a v poslední době o vážných tématech jako vypalování lesů nebo mozkových disfunkcích.

Woody: A máš to.

Na konci léta jste vydali videoklip „Last One“, pod střechou francouzského punk rock labelu Carnage. Jak vůbec došlo k této spolupráci? A jaké jsou zatím na video ohlasy?

Gegen: Myslím, že jednou přijeli Brain Shake z Francie, kteří pod tím labelem byli taky. Tak jsme se spolu ztřískali a od té doby to nějak funguje.

Woody: Tak nějak to bylo. Byla to akce na Božáku. Po tom mejdanu jsme se s Juniorem ztratili v závějích na hřebenech hor, kde jsme se motali v kruzích asi dvě hodiny zatímco Gegen chlastal.

Junior: Ty vole, tam byla strašná zima.

Woody pokračuje: …myslím, že nás bylo Mikovi z Carnage líto, tak nám nabídnul spolupráci. Nebo jsme se mu prostě líbili. Každopádně jsme se dohodli a kluci přijeli na začátku léta a spáchali s náma tohle video. Patří jim za to obrovskej dík, protože udělali na videu pěkný kus práce a myslím, že jak my, tak i fans jsou spokojení. A tak to má být.

Junior, zdroj: oficiální facebook kapely

Když už jsme u těch ohlasů, čtete vůbec recenze, které na Vás vycházejí? Dáte hodně na mínění ostatních recenzentů a kritiků?

Woody: Určitě čteme. Baví mě číst jak kladné články, tak záporné. Občas alespoň zjistíš, jaký na to má názor člověk, co není stejně psychicky narušenej jako ty.

Gegen: Většina recenzí je fajn, což je fajn. Recenze v potaz bereme hodně, alespoň pak víme, co smysl má a co ne.

Woody: Přesně tak.

Junior: Mě osobně baví číst kritiku, i tu negativní. Vždycky je to přínos.

Nakonec si dáme typickou otázku. Co plánujete do budoucna?

Woody: Asi odmaturovat. Co se kapely týče, zatím nic v pácu nemáme. Jezdíme s novou deskou a bavíme lidi. Zkoušíme nový matroš a až to přijde, tak možná další desku. Ale kdy? Kdo ví. Jinak všechny novinky se objevují na Bandzonu a na Fb.

Gegen: Já plánuju, že asi začnu míň pít. To jsem docela zvědavý. A po koncertě si nebudu zapomínat věci v klubu. Ano, to jsou mé plány.

Woody: Haha.

Junior: Hrozně rád bych si otevřel malý krámek se sušenkama.

Děkuji moc za rozhovor a jménem LaCultury přeji hodně zdaru v budoucím fungování kapely!

Woody: My děkujeme!

Junior: Joha!

Rate this post

Více z LaCultury...

 • Dávka hororové nostalgie s Michalem Gravesem25. dubna, 2018 Dávka hororové nostalgie s Michalem Gravesem V nedělní večer se ostravský klub Barrák naplnil fanoušky punk rocku, psychobilly a hlavně horror punku. Svůj jediný koncert v ČR zde odehrál Michale Graves, bývalý zpěvák slavné kapely […]
 • Michale Graves, bývalý zpěvák kapely Misfits, vystoupí v Ostravě!26. února, 2018 Michale Graves, bývalý zpěvák kapely Misfits, vystoupí v Ostravě! Rádi se bojíte? A posloucháte punk? Tak proč to nespojit! Představte si punkovou hudbu, kterou dokreslují strašidelné tóny, hororové texty a hlas znějící jako ze záhrobí. Přesně takový […]
 • Pod Parou budeme i v roce 2017!21. července, 2017 Pod Parou budeme i v roce 2017! Zbývá už jen měsíc do vypuknutí jednoho z největších punkových mejdanů tohoto roku! Vyškovské letiště Marchanice bude již třetím rokem hostit kultovní festival Pod Parou, který navíc letos […]
 • Mighty Sounds vyrukoval s pořádnými peckami19. června, 2017 Mighty Sounds vyrukoval s pořádnými peckami Všichni fanoušci dobré muziky pozor! Od pátku 14. července až do neděle 16. července se můžete těšit na pořádnou nálož punku, hardcoru, rock’n‘rollu, psychobilly, ska a dalších žánrů. Na […]
 • Od 31. 7. do 2. 8. se o mě nebojte, budu totiž silně Pod Parou!15. července, 2014 Od 31. 7. do 2. 8. se o mě nebojte, budu totiž silně Pod Parou! Říká se, že Zlín je Mekkou rockové hudby, podobné označení by mohla mít i Moravská Třebová, která se ve dnech 31. 7. – 2. 8. jednoznačně stane Mekkou punkové hudby. 12. ročník festivalu […]
 • Rezurex opět předvedli, že Halloween můžeme mít každý den26. listopadu, 2013 Rezurex opět předvedli, že Halloween můžeme mít každý den V pondělí 18. listopadu zavítali po nějaké době do Ostravy američtí kostlivci Rezurex. Letošní koncert se však nekonal – jak už to bývá – v ostravském Barráku, ale přístřeší těmto […]
 • Iggy Pop a jeho „poskoci“ rozběsnili frýdecko-místeckou halu1. července, 2013 Iggy Pop a jeho „poskoci“ rozběsnili frýdecko-místeckou halu Patrně mnoho let nezažilo toto řekou Ostravicí rozdělené a často unikátní sportovní halou symbolizované město tak výborný koncert. A dovolil bych si bohužel i predikovat, že ani jen tak […]
 • Pod Parou se hlásí o slovo!18. června, 2013 Pod Parou se hlásí o slovo! Léto je už tradičně svátkem různých open-air festivalů. Vedle obrovských multižánrových dinosaurů, jakými jsou Rock for People, Colours of Ostrava a další, se tak trochu krčí v rohu ty […]
 • „Starý bluesman, co se zaprodal ďáblu“ aneb kapela Black Burley4. února, 2013 „Starý bluesman, co se zaprodal ďáblu“ aneb kapela Black Burley La Cultura se už od začátku snažila nezaměřovat na mainstream, ale servírovat kvalitní kapely z těch méně známějších vod. A právě takový objev vám přinášíme i dnes. Je to pár mladých kluků […]
 • Derniéra Proti Směru22. ledna, 2013 Derniéra Proti Směru Je tomu už 12 let, co se dali dohromady 3 kluci z Opavy a založili kapelu, kterou pokřtili jménem Proti Směru. Ta se v opavském podsvětí stala jeho neodmyslitelným atributem. 12 let je ale […]
 • UK Subs a TV Smith se vrací do Ostravy!21. ledna, 2013 UK Subs a TV Smith se vrací do Ostravy! Dvě veličiny britského punku opět projedou naší českou zemí. Krom své pravidelné zastávky v Praze se na ně může těšit také Brno a po loňském úspěšném vystoupení se objeví znovu i v […]
 • Legendy The Boys u nás poprvé v klubovém koncertě3. října, 2012 Legendy The Boys u nás poprvé v klubovém koncertě Nápis Punk’s not Dead stejně jako podobizny nejrůznějších rebelů tohoto žánru zdobí nejedno tričko, placku či nášivku. V posledních letech můžeme u nás vídat jak domácí, tak i zahraniční […]

Maminka mi vždycky říkávala, že Jsem velký lajdák!