Perlička v moři Rock for People? Přijedou Crystal Castles!

Festival, který započne 3. července ve Festivalparku Hradce Králové, nedávno oznámil nečekanou novinku. Navštíví jej kanadské duo Alice Glass a Ethan Kath známé pod jménem Crystal Castles.

Zařadit tuto podivuhodnou formaci pod nějaký styl by bylo značně ošemetné. Nejvíce se škatulkují pod elektroniku, ale podtrhnutou vším možným, však nejvíce nadpřirozeným hlasem Alice. Jedním slovek je to hluk, ale v prapodivně čisté formě prodchnuté agresivitou, která hypostazuje do všech sfér jejich hudby. Často se jim predikují pojmy jako „Hluk na úrovni násilí“ nebo „Nová forma sebepoškozování“ a je tomu opravdu tak. Není to hudba, je to hudební filozofie, duševní znásilnění, následná očista a splynutí.

Ale dosti filozofování. Crystals mají za sebou pár kousků. Potkali se v kanadském Torontu někdy v roce 2004 a během následujících let vydali pár Epček. V roce 2008 a 2010 spatřila světlo světa alba se stejnojmenným názvem, jaký krášlí samotnou kapelu. Třetí desku skupina natáčela v hlavním městě našich polských sousedů a měla by vyjít snad tento rok. Něco málo z ní bychom se měli doposlouchat už na festivalu.

Vstupné od května opět podražilo, takže je jeho momentální cena stanovena na 1 600 Kč. Pro klienty T-Mobile je menší a sice za 1 360 Kč. Jednodenní vstupenky jsou k dostání za 1 100 Kč. Více informací se můžete dozvědět na: rockforpeople.cz/vstupenky.

Rate this post

Více z LaCultury...

Maminka mi vždycky říkávala, že Jsem velký lajdák!