Festival Živá ulice předvedl Plzni ochutnávku z United Islands

Živá ulice - 23. 6.

 

Živá ulice – 23. 6.

Program, který začínal již ve 14 hodin prvním ze dvou dětských představení Studia Damúza v Muzeu Loutek přitáhl v průběhu dne na 1500 návštěvníků. “Věřím, že to musel být pro Plzeňany náročný den – United Plzeň, Den Meliny Mercouri a do toho ještě večer fotbal,” vysvětluje ředitel festivalu Jakub Vedral o něco málo nižší návštěvnost než organizátoři očekávali. “To, co je důležité je, že se náměstí Republiky stalo opravdu místem setkávání, se skvělou atmosférou, kterou si užívali mladí, staří, malí i velcí,” dodává.

Krom předních českých a zahraničních kapel mohli divácí podpořit první dvě hudební formace ze soutěže “Mladá krev” – v té mohou fanoušci dát jedné z 16 plzeňských skupin svůj hlas na facebooku Živé ulice a poslat je tak na United Islands 2013 a již v září do hitparády Kiss Proton. Od soboty tak již kapelám Epik Fajl a The Aprill přibývají hlasy po stovkách.

Plzeň se může těšit na další program již tuto sobotu 30. 6. Náměstí Republiky tentokráte zaplní U-rampa a skate a in-line exhibice či japonský loutkář Nori Sawa. Po celý den budou probíhat žonglovací workshopy, návštěvníci si budou moci vyzkoušet e-kola nebo se naučit základy bojového umění Krav Maga. Již od dvou hodin bude U-rampu doprovázet Swamp Safari soundsystem, který večer vystřídá další z plzeňských kapel – Frajara Putika a večer pak rozjede reggae formace Jahtec Jammin´ Job.

Další program najdete na www.zivaulice.eu a začíná od 14 hodin.

Autoři fotografií – Antonio Bueno Garcia a Marek Rebroš

TZ

Rate this post

Více z LaCultury...