Indie léto s Amy MacDonald

 

Album Life In A Beutiful Light obsahuje dvanáct písní pod produkcí Petea Wilkinsona, doladěné mixáží Boba Clearmountaina, který je známý například svou spoluprácí s Paulem McCartneyem, Bryanem Adamsem nebo kapelou Bon Jovi. Pilotní singl Slow It Down byl světu oficiálně představen již 13. dubna a údajně by se z něj mohl stát skutečný hit.

První CD s názvem This Is The Life vydala tehdy ještě poměrně neznámá zpěvačka ve svých 18 letech. Desek se prodalo přes tři milióny kopií, její hity (jako například Mr. Rock & Roll) dobyly špičky světových hitparád a zlatého statusu dosáhlo album i u nás. V roce 2008 získala Amy MacDonald od společnosti Daily Record ocenění v kategorii Skotská osobnost roku a o dva roky později vyhrála také kategorie Nejlepší zahraniční píseň a Nejlepší zahraniční album v soutěži Švýcarských hudebních cen. V roce 2010 vydává druhé studiové album A Curious Thing s pilotním singlem Don’t Tell Me That It’s Over, který v Británii sice nezpůsobí takový ohlas jako předchozí album, v německé hitparádě se ale dostává na šesté místo a také v Belgii je to jedna z desítky nejoblíbenějších únorových písní.

Jako všechny její písně i tvorba třetího alba je plná harmonického vyprávění založených na skutečných příhodách ze života. Poslechnout si je můžete i naživo, a to v sobotu 11. srpna na letišti v Panenském Týnci. Amy MacDonald taky vystoupí jako jeden z hlavních hostů Open Air Festivalu.

Rate this post

Více z LaCultury...

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.