Podzim v tónech jazzu

 

Je to tak. Dvacetiletá zpěvačka, saxofonistka a písničkářka Grace Kelly vystoupí na letos již 29. ročníku jazzového festivalu v Přerově. Její vystoupení se stane úvodem celého festivalu a proběhne tedy hned v podvečer 18. října, který doplní souhra Big Bandu Felixe Slováčka a mladého britského zpěváka a pianistu Anthonyho Stronga, který bude v České republice vystupovat poprvé.

Páteční rytmus se pak ponese v duchu kombinace jazzu a původního romského folklóru v podání originálního česko-slovensko-srbsko-maďarského projektu výjimečného baskytaristy a kontrabasisty s názvem Josef Fečo & Gipsy Friends. Lákadlem pátečního večera ale bude bezpochyby jeden z nejuznávanějších bubeníků světa – Al Foster. Americký bubeník během své čtyřicetileté kariéry koncertoval po boku mnoha jazzových legend (např. Sonny Rollins, Horace Silver, Joe Henderson). Na Československý jazzový festival přijede jako leader obdoby kvarteta, se kterým v roce 2008 natočil v newyorském klubu Village Vanduard živé album s názvem Love, Peace and Jazz!

Závěrečný den festivalu zahájí slovenská kapela AMC Trios společně se svým švédským hostem Ulfem Wakeniusem, jenž koncertuje a nahrává nejen s celou skandinávskou jazzovou smetánkou, ale také s významnými světovými osobnostmi. Pomyslnou třešničkou na dortu se pak stane Bill Evans SOULGRASS a písně z jeho nejnovějšího alba Dragonfly.

Podrobnosti o festivalu najdete na oficiálních stránkách www.csjf.cz. Lístky je možné v předprodeji zamluvit již nyní, a to na oficiální adrese předprodeje nebo v budově Městského domu v Přerově.

Rate this post

Více z LaCultury...

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.