OLGA LOUNOVÁ: OPTICKÝ KLAM 2012

Foto zdroj: oficiální stránky zpěvačky

Herečka, moderátorka a hlavně výborná zpěvačka Olga Lounová se narodila 7. března 1981 jako Olga Pytlounová, později si příjmení zkrátila. Vystudovala Pedagogickou fakultu TU v Liberci. Dále získala absolutorium v Praze na Konzervatoři Jaroslava Ježka.

Olga se věnuje hlavně zpívání s kapelou. Objevuje se také v herecké roli v různých českých muzikálech či televizních seriálech. Když nepracuje, věnuje se svým sourozencům, účasti na charitativních akcích či jízdě na koni. Také se aktivně věnuje závodům Rally.

Herecká kariéra
V této oblasti se proslavila hlavně díky seriálu Ošklivka Katka, kde vystupovala jako Patricie.
Před tímto seriálem se Olga Lounová mihla v seriálu Ranč u Zelené sedmy či Ulice, nebo ve filmu Román pro ženy. V hlavní roli se objevila filmu Tacho, který pochází z dílny Miriam a Daniela Landových. Olga získala také epizodní role v zahraničních filmech. Můžeme ji zahlédnout ve filmech Riper, Triple X a Blade II.

V dnešní době Olgu můžeme vidět ve velmi populárním seriálu Vyprávěj, kde ztvárňuje postavu Martinky.

 

Kariéra zpěvačky
Za celou dobu svého působení vystřídala mnoho kapel a má za sebou nespočet vystoupení a také různá angažmá v muzikálech. Olga ovládá hru na flétnu, kytaru i klavír. Skládá hudbu i texty.

V roce 2001 vystupovala s kapelou Modrá houpačka. Vydali CD s názvem Synkopy s griliášem. Dále byla také frontmankou rockové kapely Calathea a stala se v té době předskokankou Maryly Rodowicz. S kapelou Blind Angie předskakovala skupině Panik (Nevada Tan). Současná skupina byla vytvořena na základě reality show s názvem Olga Lounová hledá kapelu. V roce 2010 se spolu se svou skupinou stali předkapelou slavné zpěvačky Pink.

Olga Lounová se proslavila velmi úspěšnou písničkou Láska v housce, kterou nazpívala se svým tehdejším partnerem Xindlem X (Ondřejem Ládkem). Minulý rok vydala svou první studiovou desku s názvem Rotující nebe. Několikrát byla nominovaná na cenu Objev roku.

Objevila se v mnoha divadlech a českých muzikálech. První byl muzikál Malované na skle. Následovala představení v Lewron Orchestra, Pap Carmen, Golem, Dobře placená procházka, Drákula a zatím posledním muzikálem, kde Olga vystupuje, je Kat Mydlář, kde ztvárňuje roli Žofie.

Show v podání Olgy Lounové jsou velmi zajímavé a zároveň vypadají nebezpečně. Neváhá několik měsíců trénovat akrobacii. Křest své debutové desky doplnila světelnými efekty, projekcí, taneční choreografií, ale také ohromnou závěsnou akrobacii, kde se představila na hrazdě a na stuhách. Nejnovějším prvkem je nový duet s Karlem Gottem. Píseň se jmenuje Dál za obzor a vy si ji můžete vychutnat zde.

Pokud máte rádi pořádnou show, kde se kloubí světelné efekty, ohňostroj, zajímavé kostýmy a hlavně náročná taneční a akrobatická čísla, tak neváhejte a navštivte koncert Olgy Lounové. Je to historicky první turné s názvem OPTICKÝ KLAM a my jej máme možnost vidět v Domě kultury města Ostravy 20. listopadu 2012. Show bude plná překvapení, protože naše smysly nás dokáží dokonale klamat. Ceny vstupenek jsou k dostání od 250 do 350 Kč v klasických předprodejních sítích.

 

Rate this post

Více z LaCultury...